Vstupní konzultace

Na vstupní konzultaci si nutriční terapeut vyslechne Váš příběh, vypracuje Vám časovou osu a matrix funkční medicíny a doplní si další informace, které by mohly být podstatné k odhalení příčiny onemocnění. Následně Vám doporučí vhodný nutriční protokol, včetně případných nutraceutik a úpravy životního stylu. Kontrolní konzultace doporučujeme přibližně po 8 týdnech. Podrobnosti zde.

Analýza DNA

Vhodná pro všechny, kteří se zajímají o své genetické predispozice. Ať už z důvodu udržení svého zdraví, nebo chtějí porozumět jakým způsobem jejich organismus reaguje, proč tomu tak je a jaké má potřeby. Podrobné informace o nabízených analýzách naleznete níže, v ceníku.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”. Podrobnosti zde.

Vnější terapie

Využívají se jak v preventivní, tak v léčebné rovině. Dle potřeby a diagnózy klienta se kombinují terapie nahřátým olejem a malými obklady se směsí bylin, kamenů a mušlí, baněk, tyček z bambusu, moxování, léčebných obkladů, akupunktury. Podrobnosti zde.

Nutriční poradenství

Nutriční poradenství vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapetky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu. Podrobnosti zde.

Náprava pohybového aparátu

Ukážeme vám jak obrovské možnosti má naše tělo, jak svépomocí dokážeme ovlivnit několik úrovní našeho těla současně. Vrátit do našich životů pohyb a důvěřovat svému tělu. Podrobnosti zde.

Poradenství je určeno pro všechny, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a pracovat sami na sobě.

Klinika IFMV se primárně zaměřuje na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých tak i u dětí (kardiovaskulární, diabetes, autoimunitní, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.) a nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukce či eliminace. V rámci konzultací a práce s klienty používáme znalosti a nástroje funkční medicíny, které jsou založeny na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Lišíme se v tom, že ještě před tím, než se s klientem setkáme, klient obdrží tři sety detailních dotazníků, které terapeut vyhodnocuje ještě před samotným setkáním. Hodnotíme nejenom stav fyzický, ale především nutriční, psychický a hodnotíme možné vnější vlivy na celkový stav klienta. Součástí vstupní konzultace je také detailní krevní rozbor, který je ve většině případů doporučen a je hrazen zdravotními pojišťovnami. Lékař, či jiný zdravotnický terapeut může doporučit další, tzv. funkční testy, které bohužel pojišťovny zde v ČR ani na Slovensku neproplácí. Jsou ale mnohdy nezbytným nástrojem k analýze zdravotního stavu klienta. Tyto nástroje umožňují lépe odhalit potenciální problémy a sestavit personalizovaný terapeutický plán.

”Ceník”

Uvedené ceny jsou včetně DPH

PORADENSTVÍ

3 800 Kč (90 min)

Vstupní konzultace zahrnuje analýzu krevních testů od našeho lékaře a analýzu vstupních dokumentů.

Poznámka: Na konzultaci vám mohou být doporučeny standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Analýzu testů provádí lékaři z našeho týmu.

Výhodné konzultační balíčky:
Vstupní konzultace + 1 kontrolní konzultace 5 300 Kč
Vstupní konzultace + 2 kontrolní konzultace 6 800 Kč

1 800 Kč (30-45 min)

Na kontrolní konzultaci hodnotíme Váš dosavadní zdravotní stav, váš progres, terapeutický protokol a případně jej upravujeme dle vašeho aktuálního zdravotní stavu.

Výhodný konzultační balíček
3 kontrolní konzultace 4 500 Kč

2 100 Kč (60-90 min)

Nutriční poradenství vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapetky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu.

V rámci hodinového sezení proberete změnu stravovacích návyků, naučíte se jak se zorientovat při výběru potravin a jak případně nahrazovat určité suroviny. Obdržíte personalizovaný sedmidenní jídelníček, nutriční plán nebo recepty pro inspiraci – dle vašich individuálních potřeb. Poradíme vám kde nakupovat, abyste nemuseli trávit hodiny brouzdáním po Internetu a studováním složení daných potravin.

Tato služba je vhodná i pro naše stávající klienty, kteří si prošli vstupní konzultací a potřebují detailnější podporu s terapeutickým protokolem.

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”.

Psychologické poradenství

Vstupní konzultace … 2 290 Kč / 60 min
Kontrolní konzultace … 1 990 Kč / 60 min
Koučink … 1 090 Kč / 30 min
Výhodný balíček 3 x kontrolní konzultace … 5 100 Kč / 3 x 60 min

Náprava pohybového aparátu

1 490 Kč / 60 min

Filip Marek se zaměřuje na nápravu pohybového aparátu s prvky chiropraxe. Pomáhá lidem jak s akutními, tak i dlouhotrvajícími problémy pohybového aparátu. Dále se specializuje na pooperační stavy, kdy po operaci došlo k blokaci nebo obtížím, v závislosti na oslabení dané části těla.

Na začátku terapie dorovnává chiropraxí klouby a kosti pro celkové uvolnění blokací v kloubech a svalech. Následně navazují manipulační techniky a hloubková masáž pro uvolnění fascií a triggerpointů. Pokud jsou problémy hlubší a déle trvající používá Graston terapii, nebo baňkování, které prokrví a protáhne zatuhlý sval. Na závěr terapie naciťuje klienta, co by jeho tělo potřebovalo z energetického hlediska, čímž řeší i psychosomatické spojitosti.

TERAPIE dle tibetské medicíny

Vnější terapie 60 min … 1 450 Kč
Vnější terapie 90 min … 2 190 Kč

Tradiční tibetská medicína (TTM) je prastarým celostním systémem péče o zdraví, který vnímá lidské tělo jako celek a pracuje na všech jeho úrovních – fyzické, energetické a mentální. TTM patří vedle tradiční čínské medicíny (TČM) a ajurvédy mezi tři hlavní východní tradice přístupu ke zdraví, nemoci a udržování rovnováhy. Zahrnuje hluboké znalosti anatomie, fyziologie a patologie, stejně jako účinné diagnostické a léčebné metody. Vyvinula vlastní systém přírodních ošetření jako léčení bylinami, masáže kunye a další terapie TTM.

TTM používá široké spektrum vnějších terapii dle typologie a stavu klienta – kombinaci vhodných terapií vybírá terapeut dle aktuální situace a potřeby klienta.

Kromě celotělové olejové masáže Kunye využívá další léčebné terapie:

  • terapie nahřátým olejem a malými obklady se směsí bylin (horme)
  • masáž kameny nebo mušlemi (donye)
  • terapie baňkování (mebum)
  • masáž tyčkami z bambusu, santalového dřeva, léčivých bylin a semínek (jukčo)
  • moxování neboli moxa (metsa)
  • terapie léčebnými obklady (dug)
  • akupunktura (thurche)

Jelikož si terapeutický protokol GAPS vyžaduje intenzivní spolupráci, připravili jsme pro vás 2 měsíční program, během nějž budete v péči terapeuta funkční medicíny, certifikované GAPS terapeutky a certifikované GAPS koučky. Nejprve absolvujete vstupní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který s vámi vypracuje časovou osu a matrix funkční medicíny, vyslechne si váš příběh a zohlední vaše aktuální výsledky krevních testů. Na základě toho určí jestli je pro vás terapeutický protokol vhodný. Pokud ano, nastaví vám společně s GAPS terapeutkou protokol. Následně se s vámi spojí naše GAPS koučka, která s vámi projde základy GAPS vaření a vyslechne si vaše potřeby. Během následujících 2 měsíců budete vyplňovat svůj jídelníček, který budete jednou týdně posílat GAPS koučce. Ta vám jídelníček vyhodnotí a doporučí následné kroky. Během těchto dvou měsíců vám bude koučka k dispozici a v případě potřeby ji můžete kontaktovat emailem, nebo telefonicky. Po uplynutí dvou měsíců absolvujete kontrolní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který zohlední váš aktuální zdravotní stav a protokol vám přizpůsobí. Po celou dobu budete v péči všech členů týmu, který spolu budou váš stav konzultovat.

GAPS – základní balíček (9 900 Kč)
Vstupní konzultace / 90 min
Návštěva GAPS koučky u vás doma (případně Skype konzultace) / 60-120 min
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

GAPS – pokračovací balíček (6 590 Kč)
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

Samostatná GAPS konzultace s GAPS terapeutem/ 90 min (2 690 Kč)*
Jednorázové poradenství pro ty, kteří si sami implementují terapeutický protokol GAPS.
* V rámci konzultace se nesestavuje GAPS protokol, ani neindikují doplňky stravy!

14 900 Kč

Celková analýza je určena pro ty, kteří mají chronické zdravotní problémy, nespokojí se s pouhým potlačováním symptomů a jsou připraveni a motivováni jít společně s naším týmem terapeutů více do hloubky. 

Jak celková analýza probíhá?
Po vyplnění detailních anamnestických a epigenetických dotazníků, včetně jídelníčku, si s vámi dohodneme vstupní konzultaci, kde společně vyplníme tzv. časovou osu a matrix. Navrhneme vám biomarkery, které by nás zajímali a které si můžete nechat otestovat u svého praktického lékaře, případně v režimu samoplátce.
Někdy je nezbytné absolvovat i specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Nejsou samozřejmě nutností, každopádně nám velmi pomáhají při analýze vašeho zdravotního stavu. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, Norsku, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Jakmile obdržíme výsledky testů, lékař zpracuje detailní analýzu Vašeho zdravotního stavu, možné příčiny Vašich zdravotních problémů  a jak spolu souvisí. Tuto první lékařskou část dostanete v písemné podobě do 3-4 týdnů od obdržení VŠECH podkladů včetně výsledků testů. Pokud jste na medikamentech, do analýzy zahrnujeme možné kontraindikace a interakce jak léků tak nutraceutik.
Dále budou s vámi domluveny dvě kontrolní konzultace, které jsou v ceně. Na té první s vámi terapeut rozebere terapeutický plán včetně navrženého nutričního protokolu. Po jeho postupné implementaci si pak domluvíte druhou kontrolu, kde probereme váš posun, případně další doporučení, úpravu terapeutického protokolu, dávkování/vyřazení nutraceutik apod.

V průběhu celého období spolupráce se navíc můžete dotazovat prostřednictvím emailu.

Celá spolupráce trvá minimálně 4 měsíce. Hodnota celkové analýzy je 17 400 Kč, kterou nabízíme za 14 900 Kč.

Pro koho je CA vhodná?
Naše poradenství je určeno pro ty, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a následovat naše doporučení. Je vhodná i pro děti s komplexnějšími zdravotními problémy. Poraďte se prosím předem s terapeutem, zda je CA vhodná pro Vás či Vaše dítě/děti.

Zde se můžete podívat na rozhovor o celkové analýze, kterou s námi natočila televize Seznam TV. V rozhovoru s Mgr. Evou Hájkovou naleznete informace, pro koho je celková analýza vhodná a jak probíhá.

Vstupní konzultace (120 min)

2 990 Kč

Homeopatická konzultace týkající se chronických stavů. Jejím cílem je zjistit predispozice organismu, souvislosti vzniku zdravotních potíží, podpořit vlastní síly organismu směrem k úzdravě a zlepšení úrovně zdraví.

 

Kontrolní konzultace (60 min)

1 900 Kč

Navazuje na vstupní konzultaci, obvykle za 2-3 (nebo i více) měsíců, v závislosti na stavu. Cílem je zhodnotit vývoj chronického stavu a stanovit další postup.

 

Konzultace akutního stavu (30 – 60 min)

1 500 Kč

Homeopatická konzultace, v případě akutního onemocnění nebo jiného akutního stavu (úžeh, drobný úraz apod.). Cílem je podpořit vlastní obranné a regenerační mechanismy organismu. V případě závažnosti stavu nebo potřeby ověření diagnózy je samozřejmě nutná konzultace s lékařem.

TESTY FUNKČNÍ MEDICÍNY

DNA Health –  225 EUR*

Tento test je zaměřený na optimalizaci zdraví a energie, na základě Vaší genetické konstituce. Testují se variace genů v oblastech: Metabolismus lipidů a cholesterolu; Metylace; Detoxikace; Zánětlivost, Oxidativní stres / Antioxidační status; Zdraví kostí; Citlivost na inzulin; Reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a Metabolismus vitamínů (Vitamín A, D, B12, C). Tyto oblasti zásadním způsobem ovlivňují naše zdraví. Test popisuje konkrétní sekvence Vašeho DNA a jejich možné mutace. Každá mutace s sebou může ale nemusí nést zvýšené riziko projevu nemoci nebo funkční nedostatečnosti.

*Cena nezahrnuje poštovné (cca 19 EUR) a interpretaci výsledků, kde naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech. (3 000 Kč)

DNA Diet – 179 EUR*

Testuje se zde 15 genů v oblastech: Vstřebávání a metabolismus tuků; Příjem sacharidů; Energetická homeostáza; Metabolismus tuku, obezita, sytost; Regulace metabolismu a strava; Energetický příjem; Pohyb a cvičení; Cirkadiánní rytmus; Ukládání tuku; Zánět. Tyto geny nám pomáhají vysvětlit proč jednotlivci reagují odlišně, přestože se stravují stejně a jsou vystaveni stejnému životnímu stylu. Genetika nám zde určuje náchylnost k obezitě a zkoumá způsob, jakým člověk reaguje na stravu a cvičení.

*Cena nezahrnuje poštovné (cca 19 EUR) a interpretaci výsledků (3 000 Kč)

Zde najdete článek, který jsme napsali o testování DNA.

Biovis Diagnostik

Analýzu střevního mikrobiomu pro nás zhotovuje německá laboratoř biovis´ Diagnostik MVZ GmbH. V ceně testu Mikrobiom Maxi je obsažena doprava prostřednictvím společnosti DHL a interpretace testu lékařem. Budete-li mít zájem si objednat pouze doplňkové vyšetření stolice (histamin, kalprotektin, zonulin, mucin profil…), pak je potřeba k ceně přičíst ještě cenu za transport a interpretaci.

Ukázka testu Mikrobiom Maxi

Základní test
Mikrobiom Maxi… 13 900 Kč

Nejčastěji používáné doplňkové testy:

Malabsorpce… 3 500 Kč
Propustné střevo… 3 500 Kč

MRT test

Vyšetření na 170 druhů potravinových a chemických antigenů … 19 990 Kč (do konce ledna akční cena 18 900 Kč)
Měří se reaktlivost zánětlivých cytokinů. Výsledky jsou dostupné za týden.

IgG test v Thomayerově nemocnici

Vyšetření na 216 druhů potravin… 11 400 Kč
Měří se hladina protilátek IgG. Žádanka a seznam testovaných potravin je k dispozici na vyžádání.

Poměr omega 3/omega 6 mastných kyselin

3 800 Kč

DUTCH Complete test

345 EUR*
Testují se pohlavní hormony a kortizol, spolu s melatoninem a markerem oxidačního stresu 8-OHdG. Odebírají se 4 vzorky sušené moči.

*V ceně není započítáno poštovné (cca 19 EUR) a interpretace výsledků.

Vlasová analýza

3 900 Kč
Test z vlasů z temene hlavy slouží k určení množství těžkých kovů, minerálů a jejich poměrů. Informace o obsahu minerálů v našem těle, nejenom z krevní plazmy, ale i z jejích tkání, kterou je např. vlas, je vhodným nástrojem ke zhodnocení zdravotního stavu jedince. Test zahrnuje vyhodnocení a vytvoření individuálního výživového doporučení, včetně návrhu na vhodné doplňky stravy.

SIBO dechový test

V České republice je možné SIBO dechový test absolvovat ve FN Hradec Králové, nebo v Praze ve VFN na Karlově náměstí. Tyto testy jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Vyšetření intolerance mléčného cukru, fruktozy a vyšetření přerůstání bakterií v tenkém střevě dechovou zkouškou, je také možné podstoupit v Immunia, v Praze 8 (Karlín). Vyšetření zde není hrazeno zdravotními pojišťovnami, cena 1 vyšetření dechovou zkouškou: 800,- Kč. Více informací zde https://www.immunia.org/cz/aktuality/test-nesnasenlivosti-na-laktozu-a-jine-cukry

 

Informace o dalších testech na klinice IFMV jsou k dispozici na tel. 704 285 489, nebo na info@ifmv.cz.

Nejste-li našimi klienty a máte doma testy, které byste si chtěli nechat od nás interpretovat, bez toho aniž byste u nás absolvovali konzultaci.

Interpretace krve 650 Kč

Interpretace střevního mikrobiomu 3 000 Kč

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo recepce@ifmv.cz

Náš tým

eva.hajkova-500x500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
zaneta.kremsa-500x500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, certifikovaná GAPS terapeutka
tereza-cerna

MUDR. TEREZA ČERNÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
Alica Szabó

MUDR. ALICA SZABÓ

Lékařka funkční medicíny
Anastazja Holecko photo best

DR. ANASTAZJA HOLECKO

Lékařka funkční a tibetské medicíny
Jana Vaňková fotka

MUDR. JANA VAŇKOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
avatar-anicka-web

MUDR. ANNA PALGUTOVÁ

Lékařka funkční medicíny a výživy. Certifikovaná GAPS terapeutka
01-1-petra-storch

BC. PETRA ŠTORCH

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny, tradiční tibetské & himálajské medicíny
anicka-fabinova

MGR. ANNA FABIÁNOVÁ

Specialistka celostní výživy a funkční medicíny, farmaceutka
eva.kleckova-500x500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní a funkční výživy
julie-zakostelecka

JULIE ZÁKOSTELECKÁ, DIS.

Nutriční terapeutka, specialistka na funkční a preventivní výživu
janazahradnikova-1

JANA ZAHRADNÍKOVÁ, DIS.

Nutriční terapeutka, specialistka na funkční a preventivní výživu
renata

ING. RENÁTA DAVIDOVÁ

Specialistka na funkční výživu a koučka zdravého životního stylu
Petra Svobodová

BC. PETRA SVOBODOVÁ

Terapeutka funkční výživy
blanka-dykastova

BLANKA DYKASTOVÁ

Naturopatka, terapeutka funkční výživy
SONA2-WEB

PHDR. SOŇA KOMÁRKOVÁ

Psycholožka, psychoterapeutka
filip-marek

FILIP MAREK

Náprava pohybového aparátu
petranovotna

MGR. PETRA NOVOTNÁ

Certifikovaná GAPS koučka
zuzka

ZUZANA HANKOVÁ

Managerka kliniky
borislava-bolckova

BRONISLAVA BOLCKOVÁ

Administrativní podpora

Spolupracujeme

sona.hamusova-500x500

MUDR. SOŇA HAMOUSOVÁ, CFMP

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
13242.jpg

MUDR. KLÁRA BILÍKOVÁ

Lékařka, obor gynekologie a porodnictví
pavla.umhohova-500x500

MUDR. PAVLA UMHÖHOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
petra-hrabankova

MUDR. PETRA HRABÁNKOVÁ

Lékařka klasické a funkční medicíny
ivazdrazilova

MUDR. IVA ZDRAŽILOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy