Klinika IFMV

Funkční medicína, celostní medicína, naturopatie

Klinika funkční medicíny a výživy byla založena  Žanetou Kremsou, FNLP a Mgr. Evou Hájkovou, MPH, MBA. Klinika se primárně zaměřuje na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých tak i u dětí (kardiovaskulární, diabetes, autoimunitní, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.) a nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukce či eliminace.

Poradenství je určeno pro všechny, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a pracovat sám na sobě.

V rámci konzultací a práce s klienty používáme znalosti a nástroje funkční medicíny, které jsou založeny na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Lišíme se v tom, že ještě před tím, než se s klientem setkáme, klient obdrží tři sety detailních dotazníků, které terapeut vyhodnocuje ještě před samotným setkáním. Hodnotíme nejenom stav fyzický, ale především nutriční, psychický a hodnotíme možné vnější vlivy na celkový stav klienta. Součástí vstupní konzultace je také detailní krevní rozbor, který je ve většině případů doporučen a je hrazen zdravotními pojišťovnami. Lékař, či jiný zdravotnický terapeut může doporučit další, tzv. funkční testy, které bohužel pojišťovny zde v ČR ani na Slovensku neproplácí. Jsou ale mnohdy nezbytným nástrojem k analýze zdravotního stavu klienta.

Nutriční stav se hodnotí nejen dle aktuálního jídelníčku, krevních testů, ale také dle vizuálního zhodnocení stavu klienta (vlasy, nehty, zuby, dásně, jazyk, kůže, oči, poměr pasy/boky, krevní tlak a srdeční frekvence).

Tyto nástroje umožňují lépe odhalit potenciální problémy a sestavit personalizovaný terapeutický plán.

”Nabízíme”

Vstupní konzultace

Na vstupní konzultaci si nutriční terapeut vyslechne Váš příběh, vypracuje Vám časovou osu a matrix funkční medicíny a doplní si další informace, které by mohly být podstatné k odhalení příčiny onemocnění. Následně Vám doporučí vhodný nutriční protokol, včetně případných nutraceutik a úpravy životního stylu. Kontrolní konzultace doporučujeme přibližně po 8 týdnech.

Analýza DNA

Vhodná pro všechny, kteří se zajímají o své genetické predispozice. Ať už z důvodu udržení svého zdraví, nebo chtějí porozumět jakým způsobem jejich organismus reaguje, proč tomu tak je a jaké má potřeby. Podrobné informace o nabízených analýzách naleznete níže, v ceníku.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”.

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo info@ifmv.cz

”Ceník”

uvedené ceny jsou včetně DPH

PORADENSTVÍ

3 800 Kč (90 min)

Vstupní konzultace zahrnuje analýzu krevních testů od našeho lékaře, analýzu vstupních dokumentů, vstupní konzultaci o délce 90-120 minut a výstupní report s doporučeními na úpravu stravy a životního stylu a personalizovaným terapeutickým protokolem.

Poznámka: Na konzultaci vám mohou být doporučeny standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Analýzu testů provádí lékaři z našeho týmu.

Výhodné konzultační balíčky:
Vstupní konzultace + 1 kontrolní konzultace 5 300 Kč
Vstupní konzultace + 2 kontrolní konzultace 6 800 Kč

1 800 Kč (30-45 min)

Kontrolní konzultace trvá cca 30 – 45 minut. Hodnotíme na ní Váš dosavadní zdravotní stav, váš progres, terapeutický protokol a případně jej upravujeme dle vašeho aktuálního zdravotní stavu.

Výhodný konzultační balíček
3 kontrolní konzultace 4 500 Kč

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”.

Psychologické poradenství

Vstupní konzultace … 2 290 Kč / 60 min
Kontrolní konzultace … 1 990 Kč / 60 min
Koučink … 1 090 Kč / 30 min

Jelikož si terapeutický protokol GAPS vyžaduje intenzivní spolupráci, připravili jsme pro vás 2 měsíční program, během nějž budete v péči terapeuta funkční medicíny, certifikované GAPS terapeutky a certifikované GAPS koučky. Nejprve absolvujete vstupní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který s vámi vypracuje časovou osu a matrix funkční medicíny, vyslechne si váš příběh a zohlední vaše aktuální výsledky krevních testů. Na základě toho určí jestli je pro vás terapeutický protokol vhodný. Pokud ano, nastaví vám společně s GAPS terapeutkou protokol. Následně se s vámi spojí naše GAPS koučka, která s vámi projde základy GAPS vaření a vyslechne si vaše potřeby. Během následujících 2 měsíců budete vyplňovat svůj jídelníček, který budete jednou týdně posílat GAPS koučce. Ta vám jídelníček vyhodnotí a doporučí následné kroky. Během těchto dvou měsíců vám bude koučka k dispozici a v případě potřeby ji můžete kontaktovat emailem, nebo telefonicky. Po uplynutí dvou měsíců absolvujete kontrolní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který zohlední váš aktuální zdravotní stav a protokol vám přizpůsobí. Po celou dobu budete v péči všech členů týmu, který spolu budou váš stav konzultovat.

GAPS – základní balíček (9 900 Kč)
Vstupní konzultace / 90 min
Návštěva GAPS koučky u vás doma (případně Skype konzultace) / 60-120 min
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

GAPS – pokračovací balíček (6 490 Kč)
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

Samostatná GAPS konzultace s GAPS koučkou / 90 min (2 690 Kč)
Vhodná pro ty, kteří sami implementují terapeutický protokol GAPS.
* V rámci konzultace se nesestavuje GAPS protokol, ani neindikují doplňky stravy!

12 900 Kč – V současné době máme na celkové analýzy STOP STAV. Děkujeme za pochopení.

Celková analýza je určena pro ty, kteří mají chronické zdravotní problémy a nespokojí se s pouhým potlačováním symptomů.

Jak celková analýza probíhá?
Po vyplnění detailních anamnestických a epigenetických dotazníků, včetně jídelníčku, si s vámi dohodneme vstupní konzultaci, kde společně vyplníme tzv. časovou osu a matrix. Navrhneme vám biomarkery, které by nás zajímali a které si můžete nechat otestovat u svého praktického lékaře, případně v režimu samoplátce
Někdy je nezbytné absolvovat i specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Nejsou samozřejmě nutností, každopádně nám velmi pomáhají při analýze vašeho zdravotního stavu. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, Norsku, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Jakmile obdržíme výsledky testů, lékař zpracuje detailní analýzu, kterou Vám dostanete v písemné podobě.
První část analýzy, vypracovanou lékařem, můžete očekávat do 3-4 týdnů od obdržení VŠECH podkladů včetně výsledků testů. Pokud jste na medikamentech, do analýzy zahrnujeme možné kontraindikace a interakce jak léků tak nutraceutik.
Dále budou s vámi domluveny dvě kontrolní konzultace, které jsou v ceně. Na té první s vámi terapeut rozebere terapeutický plán včetně navrženého nutričního protokolu. Po jeho postupné implementaci si pak domluvíte druhou kontrolu, kde probereme váš posun, případně další doporučení, úpravu terapeutického protokolu, dávkování/vyřazení nutraceutik apod.

V průběhu celého období spolupráce se navíc můžete dotazovat prostřednictvím emailu.

Celá spolupráce trvá minimálně 4 měsíce.

Pro koho je CA vhodná?
Naše poradenství je určeno pro lidi, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a následovat naše doporučení. Je vhodná i pro děti s komplexnějšími zdravotními problémy. Poraďte se prosím předem s terapeutem, zda je CA vhodná pro vaše dítě/děti.

Zde se můžete podívat na rozhovor o celkové analýze, kterou s námi natočila televize Seznam TV. V rozhovoru s Mgr. Evou Hájkovou naleznete informace, pro koho je celková analýza vhodná a jak probíhá.

3 000 Kč

Je určena pro ty, kteří se nyní nachází v období, které vyžaduje zvýšené potřeby některých živin. Například těhotné nebo kojící ženy, nebo lidé s určitým zdravotním problémem.

Analýzu jídelníčku je také možné vypracovat pro rodiče, kteří chtějí optimalizovat jídelníček dítěte s ohledem na jeho zdravotní stav.

Analýza jídelníčku a vhodně navržená strava, sestavená na míru přímo pro vás, pomůže dodat do těla přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje. Soustředíme se také na stav vašeho střeva, jelikož nejsme to, co jíme, ale to co dokážeme vstřebat.

Nejprve detailně analyzujeme váš dosavadní jídelníček a zdravotní problémy, podle principů funkční medicíny. A na základě všech podstatných informací od vás a případně vašeho ošetřujícího lékaře, sestavujeme jídelníček na míru včetně doporučených doplňků stravy, pokud jsou potřeba (nejsme distributoři žádné konkrétní značky ani ve spojitosti s MLM). Doporučujeme jen osvědčené a čisté přípravky bez zbytečných aditivních látek.

Spolupráce trvá cca 1 – 3 týdny. K analýze používáme detailní dotazníky, které po vyplnění pošlete mailem zpět. Analýza samotná trvá cca týden (dle čekací doby) a výstupem je report zahrnující naše poznatky, doporučení a navržené změny včetně týdenního jídelníčku a případná doporučení na doplňky stravy (neočekávejte vážení potravin, počítání kalorií apod.). Tyto nástroje používáme jen ve výjimečných případech, jakou je například těžká cukrovka 1 či 2 typu.

TESTY FUNKČNÍ MEDICÍNY

Biovis Diagnostik

 

Analýzu střevního mikrobiomu pro nás zhotovuje německá laboratoř biovis´ Diagnostik MVZ GmbH. V ceně testu Mikrobiom Maxi je obsažena doprava prostřednictvím společnosti DHL, v ceně 1 360 Kč a interpretace testu lékařem za 3 000 Kč. Budete-li mít zájem si objednat pouze doplňkové vyšetření stolice (histamin, kalprotektin, zonulin, mucin profil…), pak je potřeba k ceně přičíst ještě cenu za transport a interpretaci.

Základní test
Mikrobiom Maxi… 13 900 Kč

Nejčastěji používáné doplňkové testy:
Histamin… 390 Kč
Kalprotektin… 600 Kč
Zonulin… 1 200 Kč
Mucin profil… 2 390 Kč

MRT test

Vyšetření na 170 druhů potravinových a chemických antigenů … 19 990 Kč
Měří se reaktlivost zánětlivých cytokinů. Výsledky jsou dostupné za týden.

IgG test v Thomayerově nemocnici

Vyšetření na 216 druhů potravin… 11 400 Kč
Měří se hladina protilátek IgG. Žádanka a seznam testovaných potravin je k dispozici zde. Žádanka PI-IgG – blot EURO LINE 2.1

DNA Health

9 900 Kč
Tento test je zaměřený na optimalizaci zdraví a energie, na základě Vaší genetické konstituce. Testují se variace genů v oblastech: Metabolismus lipidů a cholesterolu; Metylace; Detoxikace; Zánětlivost, Oxidativní stres / Antioxidační status; Zdraví kostí; Citlivost na inzulin; Reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a Metabolismus vitamínů (Vitamín A, D, B12, C). Tyto oblasti zásadním způsobem ovlivňují naše zdraví. Test popisuje konkrétní sekvence Vašeho DNA a jejich možné mutace. Každá mutace s sebou může ale nemusí nést zvýšené riziko projevu nemoci nebo funkční nedostatečnosti.

V analýze naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech.

DNA Diet

8 800 Kč

Testuje se zde 15 genů v oblastech: Vstřebávání a metabolismus tuků; Příjem sacharidů; Energetická homeostáza; Metabolismus tuku, obezita, sytost; Regulace metabolismu a strava; Energetický příjem; Pohyb a cvičení; Cirkadiánní rytmus; Ukládání tuku; Zánět. Tyto geny nám pomáhají vysvětlit proč jednotlivci reagují odlišně, přestože se stravují stejně a jsou vystaveni stejnému životnímu stylu. Genetika nám zde určuje náchylnost k obezitě a zkoumá způsob, jakým člověk reaguje na stravu a cvičení.

Poměr omega 3/omega 6 mastných kyselin

3 800 Kč

DUTCH Complete test

9 900 Kč
Testují se pohlavní hormony a kortizol, spolu s melatoninem a markerem oxidačního stresu 8-OHdG. Odebírají se 4 vzorky sušené moči.

Vlasová analýza

3 900 Kč
Test z vlasů z temene hlavy slouží k určení množství těžkých kovů, minerálů a jejich poměrů. Informace o obsahu minerálů v našem těle, nejenom z krevní plazmy, ale i z jejích tkání, kterou je např. vlas, je vhodným nástrojem ke zhodnocení zdravotního stavu jedince. Test zahrnuje vyhodnocení a vytvoření individuálního výživového doporučení, včetně návrhu na vhodné doplňky stravy.

SIBO dechový test

Nordic Laboratories… 8 730 Kč
V České republice je možné SIBO dechový test absolvovat ve FN Hradec Králové, nebo v Praze ve VFN na Karlově náměstí. Tyto testy jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

 

Informace o dalších testech na klinice IFMV jsou k dispozici na tel. 704 285 489, nebo na info@ifmv.cz.

Nejste-li našimi klienty a máte doma testy, které byste si chtěli nechat od nás interpretovat, bez toho aniž byste u nás absolvovali konzultaci.

Interpretace krve 650 Kč
Interpretace střevního mikrobiomu 3 000 Kč

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo info@ifmv.cz

Náš tým

eva.hajkova-500x500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
zaneta.kremsa-500x500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, cert. GAPS terapeutka
01-1-petra-storch

BC. PETRA ŠTORCH

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny, tradiční tibetské & himálajské medicíny
zuzka

ZUZANA HANKOVÁ

Administrativní podpora, sociální sítě
anna-dobisarova

MGR. ANNA FABIÁNOVÁ

Specialistka celostní výživy a funkční medicíny, farmaceutka
eva.kleckova-500x500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny
lucie-paulusova2

LUCIE PAULUSOVÁ, DIS.

TERAPEUTKA PREVENTIVNÍ, FUNKČNÍ VÝŽIVY & MEDICÍNY
nikola-najmanova-web2

ING. NIKOLA NAJMANOVÁ, IHP L2

Specialistka funkční a integrativní výživy, Ajurvéda
pavla.umhohova-500x500

MUDR. PAVLA UMHÖHOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
sona.hamusova-500x500

MUDR. SOŇA HAMOUSOVÁ, CFMP

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
13242.jpg

MUDR. KLÁRA BILÍKOVÁ

Lékařka, obor gynekologie a porodnictví
tereza-cerna

MUDR. TEREZA ČERNÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
petra-hrabankova

MUDR. PETRA HRABÁNKOVÁ

Lékařka klasické a funkční medicíny
SONA2-WEB

PHDR. SOŇA KOMÁRKOVÁ

Psycholožka, psychoterapeutka
petranovotna

MGR. PETRA NOVOTNÁ

Certifikovaná GAPS koučka

Reference

Spokojenost našich klientů

unknown-woman

Eva Kočicová

Komplexní přístup k fungování těla v kombinaci s moderními zdravotnickými metodami a laboratorními testy hodnotím jako nejúčinnější kombinaci pro odhalení příčiny zdravotního omezení/onemocnění a postupnou eliminaci chronických potíží. V mém případě se již v prvních měsících zmírnily projevy potravinové alergie, stresové zátěže, později se zlepšení projevilo v samotných výsledcích laboratorních rozborů krve. Velmi doporučuji všem, které trápí těžší chronické onemocnění, nebo i “jen” mírné zdravotní omezení, se kterým se třeba už i naučili fungovat, ale snižuje kvalitu jejich každodenního života. Na pomoci v Institutu funkční medicíny a výživy oceňuji navíc velmi profesionální a laskavý přístup s přesahovými znalostmi a zkušenostmi terapeutů.

unknown-woman

Karolína Petrová

S celým týmem (zejména s paní Evou Klečkovou, která byla mou hlavní terapeutkou), jsem byla velmi spokojená. Na můj zdravotní problém pohlížela komplexně a z různých perspektiv, které Vám běžný lékař neposkytne. Vždy, kdy jsem měla nějaký dotaz, mi jej zodpověděla a poradila mi, když to bylo potřeba. Troufám si říci, že můj zdravotní stav se velmi zlepšil a moc Vám děkuji za Vaši pomoc během celé cesty.

unknown-woman

MUDr. Petra Hrabánková

Děkuji Evi za dnešní školení, asi 9 měs se zajímám o funkční medicínu počínaje náhodným objevem knihy Autoimunitním řešení od Amy Myers. Nedávno jsem na Instagramu objevila Institut funkční medicíny a výživy a Tebe, napsala jsem Ti a zjistila jsem, že jsme skorou sousedé. Dnes jsem začala prvním prezenčním kurzem v Seminariu na Téma Doplňky stravy a konečně si začínám pomalu skládat náročné puzzle funkční medicíny, díky moc:-))) S pozdravem Dr. Petra Hrabánková, Úvaly

unknown-woman

Ivona Bartošová

Krasny den, Zaneto. Co se tyka zdravotniho stavu tak je zjevne, ze dieta mi jen prospiva. Problemy se spanim uz v podstate nemam. Rychle usinam, spim celou noc a rano se budim po cca 6 az 7 hodinach. Ne vzdy uplne super odpocata, ale to zalezi taky na praci, na dobe kdy jdu spat a na tom jestli jdu spat najezena nebo ne. Ale buzeni v noci v podstate neprobiha, coz je maly zazrak po tolika letech nocniho koukani do stropu. Jidlo jsem si rozvrhla tak, jak jsme se o tom bavili posledne a musim uznat ze i kdyz je to trosku narocnejsi na pripravu, tak nemam hlad a vecer nejdu spat najezena, protoze posledni jidlo (coz je vetsinou shake) je kolem 9 hodiny cca 3 hodiny pred spankem. Zazivaci problemy nemam zadne. Temer mi zmizela bradavice na malicku na noze. Nevim jestli ma dieta vliv i na menstruacni cyklus ( ale predpokladam ze ano, protoze ovlivnuje cele telo) ale zacina se mi pomalu upravovat menstruacni cyklus, ktery jsem doted po asi 10 letech antikoncepce mela dost rozhazeny.

Musim rict ze dieta neni uplne snadna ale funguje. Po tech 3 mesisich se zacinaji projevovat prvni znamky zlepseni zdravotniho stavu a to je uzasne. Jsem neskutecne zvedava jake budou vysledky po pul roce nebo roce. Ale i to co se odehralo doted je maly zazrak, protoze nektere veci me trapily hodne dlouho a stacily nyni tri mesice a je po problemu nebo alepson vidim jeho zlepseni.

Dekuji za vsechny Vase rady a trpelivost se mnou,

Ivona

unknown-woman

Šárka Chudíková

Přišla jsem k Žanetě s chronickým zánětem žaludku a úzkostí. Momentálně se cítím o 100% lépe. Problém se žaludkem necítím už téměř vůbec, má úzkost je pocitově hodně eliminovaná, bych řekla na minimum (to ještě doladíme, to už vím). Dříve mě každý den bolel žaludek, nemohla jsem skoro nic jíst, podnikat (chodit ven s přáteli, pracovat, koníčky, atd.) Každý den jsem také byla ve velkém napětí z úzkosti. Dnes jsem nesrovnatelně šťastnější a mám hlavně i energii. Ještě k Žanetě chci určitě zajít a doladit můj zdravotní stav, protože vím z mé vlastní zkušenosti, že jsou za ní vidět velké výsledky. A kdykoliv bych měla nějaký zdravotní problém, tak ho nebudu řešit jen z lékařem, ale i s ní. Moc díky za Vaši práci.

unknown-woman

Bára Tóth

Dobrý den Evo,
píšu, abych Vás informovala, jak jsem na tom DOBŘE! Jsem již přes měsíc bez příznaků ulcerózní kolitidy. S vámi předepsanou dietou jsem pak brala ještě minimálně invazivní léky, ne kortikoidy. Zkusila jsem je 3 týdny před dobráním vysadit a ejhle, byla jsem ok. Hodně to přičítám také psychice, na terapii jsem řešila, proč se onemocnění asi vyskytlo a udělala také posun v psychické oblasti. Tak asi vše dohromady zapůsobilo a jsem fit 🙂
Děkuji za nasměrování. Spousty tipů a výživových doporučení se nadále držím a prospívá mi to.
Přeji Vám vše dobré!

lucie-ourenikova-250x211

Lucie Ouřeníková

Evu Hájkovou jsem potkala, lépe řečeno vyhledala, na doporučení jiných v Austrálii. Měla jsem již delší dobu, několik let, výrazné zažívací potíže, které se právě v Austrálii zhoršily. Domluvily jsme se tedy na celkové analýze zdravotního stavu, což je jedna z typu konzultací, které nabízí. Bylo mi řečeno, že mám zvýšenou propustnost střev. Eva mi na základě tohoto navrhla speciální jídelníček, který jsem dodržovala, vše mi perfektně vysvětlila a vždy byla ochotna odpovídat na mé dotazy. Můj zdravotní stav se velmi rychle změnil a zlepšil, začala jsem fungovat jinak a bylo mi celkově skvěle. Za toto poznání a vědomí, že je tady někdo, kdo je ochoten pomoci, jsem Evě velmi vděčná.