Vstupní konzultace

Na vstupní konzultaci si nutriční terapeut vyslechne Váš příběh, vypracuje Vám časovou osu a matrix funkční medicíny a doplní si další informace, které by mohly být podstatné k odhalení příčiny onemocnění. Následně Vám doporučí vhodný nutriční protokol, včetně případných nutraceutik a úpravy životního stylu. Kontrolní konzultace doporučujeme přibližně po 8 týdnech. Podrobnosti zde.

Analýza DNA

Vhodná pro všechny, kteří se zajímají o své genetické predispozice. Ať už z důvodu udržení svého zdraví, nebo chtějí porozumět jakým způsobem jejich organismus reaguje, proč tomu tak je a jaké má potřeby. Podrobné informace o nabízených analýzách naleznete níže, v ceníku.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”. Podrobnosti zde.

Vnější terapie

Využívají se jak v preventivní, tak v léčebné rovině. Dle potřeby a diagnózy klienta se kombinují terapie nahřátým olejem a malými obklady se směsí bylin, kamenů a mušlí, baněk, tyček z bambusu, moxování, léčebných obkladů, akupunktury. Podrobnosti zde.

Nutriční poradenství

Nutriční poradenství vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapetky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu. Podrobnosti zde.

Fyzioterapie

Naši fyzioterapeuté vám ukáží, jak obrovské možnosti má naše tělo, jak svépomocí dokážeme ovlivnit několik úrovní našeho těla současně. Vrátit do našich životů pohyb a důvěřovat svému tělu. Podrobnosti zde.

Poradenství je určeno pro všechny, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a pracovat sami na sobě.

Klinika IFMV se primárně zaměřuje na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých tak i u dětí (kardiovaskulární, diabetes, autoimunitní, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.) a nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukce či eliminace. V rámci konzultací a práce s klienty používáme znalosti a nástroje funkční medicíny, které jsou založeny na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Lišíme se v tom, že ještě před tím, než se s klientem setkáme, klient obdrží tři sety detailních dotazníků, které terapeut vyhodnocuje ještě před samotným setkáním. Hodnotíme nejenom stav fyzický, ale především nutriční, psychický a hodnotíme možné vnější vlivy na celkový stav klienta. Součástí vstupní konzultace je také detailní krevní rozbor, který je ve většině případů doporučen a je hrazen zdravotními pojišťovnami. Lékař, či jiný zdravotnický terapeut může doporučit další, tzv. funkční testy, které bohužel pojišťovny zde v ČR ani na Slovensku neproplácí. Jsou ale mnohdy nezbytným nástrojem k analýze zdravotního stavu klienta. Tyto nástroje umožňují lépe odhalit potenciální problémy a sestavit personalizovaný terapeutický plán.

”Ceník”

Uvedené ceny jsou včetně DPH

PORADENSTVÍ

3 800 Kč (90 min)

Vstupní konzultace zahrnuje analýzu krevních testů od našeho lékaře a analýzu vstupních dokumentů.

Poznámka: Na konzultaci vám mohou být doporučeny standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Analýzu testů provádí lékaři z našeho týmu.

Výhodné konzultační balíčky:
Vstupní konzultace + 1 kontrolní konzultace 5 300 Kč
Vstupní konzultace + 2 kontrolní konzultace 6 800 Kč

1 800 Kč (30-45 min)

Na kontrolní konzultaci hodnotíme Váš dosavadní zdravotní stav, váš progres, terapeutický protokol a případně jej upravujeme dle vašeho aktuálního zdravotní stavu.

Výhodný konzultační balíček
3 kontrolní konzultace 4 500 Kč

1 890 Kč (60 min)

Nutriční poradenství vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapetky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu.

V rámci hodinového sezení proberete změnu stravovacích návyků, naučíte se jak se zorientovat při výběru potravin a jak případně nahrazovat určité suroviny. Obdržíte personalizovaný sedmidenní jídelníček, nutriční plán nebo recepty pro inspiraci – dle vašich individuálních potřeb. Poradíme vám kde nakupovat, abyste nemuseli trávit hodiny brouzdáním po Internetu a studováním složení daných potravin.

Tato služba je vhodná i pro naše stávající klienty, kteří si prošli vstupní konzultací a potřebují detailnější podporu s terapeutickým protokolem.

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”.

Psychologické poradenství

Vstupní konzultace … 2 290 Kč / 60 min
Kontrolní konzultace … 1 990 Kč / 60 min
Koučink … 1 090 Kč / 30 min
Výhodný balíček 3 x kontrolní konzultace … 5 100 Kč / 3 x 60 min

Filip Marek

Cena 1 490 Kč / 60 min

Zaměřuje se na nápravu pohybového aparátu s prvky chiropraxe. Pomáhá lidem jak s akutními, tak i dlouhotrvajícími problémy pohybového aparátu. Dále se specializuje na pooperační stavy, kdy po operaci došlo k blokaci nebo obtížím, v závislosti na oslabení dané části těla.

Na začátku terapie dorovnává chiropraxí klouby a kosti pro celkové uvolnění blokací v kloubech a svalech. Následně navazují manipulační techniky a hloubková masáž pro uvolnění fascií a triggerpointů. Pokud jsou problémy hlubší a déle trvající používá Graston terapii, nebo baňkování, které prokrví a protáhne zatuhlý sval. Na závěr terapie naciťuje klienta, co by jeho tělo potřebovalo z energetického hlediska, čímž řeší i psychosomatické spojitosti.

Lenka Tichá

Cena 1 490 Kč / 90 min

Fyzioterapie pro dospělé i děti od předškolního věku se specializuje na oblast nohou a zdravého obouvání, na oblast pánevního dna a využití potenciálu, který oblast břicha a pánve má, ale také na chronické i akutní bolesti zad, hlavy a kloubů či vadné držení těla.  Je vhodná i pro ženy v těhotenství a po porodu, ale také v rámci preventivní péče o své tělo.

Cílem je naučit pacienty své tělo vnímat a cítit se v něm „doma“. Ukázat, jak obrovské možnosti naše tělo má, jak svépomocí dokážeme ovlivnit několik úrovní našeho těla současně. Vrátit do našich životů pohyb a důvěřovat svému tělu.

TERAPIE dle tibetské medicíny

Vnější terapie 60 min … 1 450 Kč
Vnější terapie 90 min … 2 190 Kč

Tradiční tibetská medicína (TTM) je prastarým celostním systémem péče o zdraví, který vnímá lidské tělo jako celek a pracuje na všech jeho úrovních – fyzické, energetické a mentální. TTM patří vedle tradiční čínské medicíny (TČM) a ajurvédy mezi tři hlavní východní tradice přístupu ke zdraví, nemoci a udržování rovnováhy. Zahrnuje hluboké znalosti anatomie, fyziologie a patologie, stejně jako účinné diagnostické a léčebné metody. Vyvinula vlastní systém přírodních ošetření jako léčení bylinami, masáže kunye a další terapie TTM.

TTM používá široké spektrum vnějších terapii dle typologie a stavu klienta – kombinaci vhodných terapií vybírá terapeut dle aktuální situace a potřeby klienta.

Kromě celotělové olejové masáže Kunye využívá další léčebné terapie:

  • terapie nahřátým olejem a malými obklady se směsí bylin (horme)
  • masáž kameny nebo mušlemi (donye)
  • terapie baňkování (mebum)
  • masáž tyčkami z bambusu, santalového dřeva, léčivých bylin a semínek (jukčo)
  • moxování neboli moxa (metsa)
  • terapie léčebnými obklady (dug)
  • akupunktura (thurche)

Jelikož si terapeutický protokol GAPS vyžaduje intenzivní spolupráci, připravili jsme pro vás 2 měsíční program, během nějž budete v péči terapeuta funkční medicíny, certifikované GAPS terapeutky a certifikované GAPS koučky. Nejprve absolvujete vstupní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který s vámi vypracuje časovou osu a matrix funkční medicíny, vyslechne si váš příběh a zohlední vaše aktuální výsledky krevních testů. Na základě toho určí jestli je pro vás terapeutický protokol vhodný. Pokud ano, nastaví vám společně s GAPS terapeutkou protokol. Následně se s vámi spojí naše GAPS koučka, která s vámi projde základy GAPS vaření a vyslechne si vaše potřeby. Během následujících 2 měsíců budete vyplňovat svůj jídelníček, který budete jednou týdně posílat GAPS koučce. Ta vám jídelníček vyhodnotí a doporučí následné kroky. Během těchto dvou měsíců vám bude koučka k dispozici a v případě potřeby ji můžete kontaktovat emailem, nebo telefonicky. Po uplynutí dvou měsíců absolvujete kontrolní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který zohlední váš aktuální zdravotní stav a protokol vám přizpůsobí. Po celou dobu budete v péči všech členů týmu, který spolu budou váš stav konzultovat.

GAPS – základní balíček (9 900 Kč)
Vstupní konzultace / 90 min
Návštěva GAPS koučky u vás doma (případně Skype konzultace) / 60-120 min
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

GAPS – pokračovací balíček (6 490 Kč)
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

Samostatná GAPS konzultace s GAPS koučkou / 90 min (2 690 Kč)
Vhodná pro ty, kteří sami implementují terapeutický protokol GAPS.
* V rámci konzultace se nesestavuje GAPS protokol, ani neindikují doplňky stravy!

12 900 Kč – V současné době máme na celkové analýzy STOP STAV. Děkujeme za pochopení.

Celková analýza je určena pro ty, kteří mají chronické zdravotní problémy a nespokojí se s pouhým potlačováním symptomů.

Jak celková analýza probíhá?
Po vyplnění detailních anamnestických a epigenetických dotazníků, včetně jídelníčku, si s vámi dohodneme vstupní konzultaci, kde společně vyplníme tzv. časovou osu a matrix. Navrhneme vám biomarkery, které by nás zajímali a které si můžete nechat otestovat u svého praktického lékaře, případně v režimu samoplátce
Někdy je nezbytné absolvovat i specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Nejsou samozřejmě nutností, každopádně nám velmi pomáhají při analýze vašeho zdravotního stavu. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, Norsku, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Jakmile obdržíme výsledky testů, lékař zpracuje detailní analýzu, kterou Vám dostanete v písemné podobě.
První část analýzy, vypracovanou lékařem, můžete očekávat do 3-4 týdnů od obdržení VŠECH podkladů včetně výsledků testů. Pokud jste na medikamentech, do analýzy zahrnujeme možné kontraindikace a interakce jak léků tak nutraceutik.
Dále budou s vámi domluveny dvě kontrolní konzultace, které jsou v ceně. Na té první s vámi terapeut rozebere terapeutický plán včetně navrženého nutričního protokolu. Po jeho postupné implementaci si pak domluvíte druhou kontrolu, kde probereme váš posun, případně další doporučení, úpravu terapeutického protokolu, dávkování/vyřazení nutraceutik apod.

V průběhu celého období spolupráce se navíc můžete dotazovat prostřednictvím emailu.

Celá spolupráce trvá minimálně 4 měsíce.

Pro koho je CA vhodná?
Naše poradenství je určeno pro lidi, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a následovat naše doporučení. Je vhodná i pro děti s komplexnějšími zdravotními problémy. Poraďte se prosím předem s terapeutem, zda je CA vhodná pro vaše dítě/děti.

Zde se můžete podívat na rozhovor o celkové analýze, kterou s námi natočila televize Seznam TV. V rozhovoru s Mgr. Evou Hájkovou naleznete informace, pro koho je celková analýza vhodná a jak probíhá.

TESTY FUNKČNÍ MEDICÍNY

DNA Health – NYNÍ ZA 8 415 Kč (původní cena 9 900 Kč)

Do konce prosince 2020 nabízíme DNA Health test s 15% slevou.

Tento test je zaměřený na optimalizaci zdraví a energie, na základě Vaší genetické konstituce. Testují se variace genů v oblastech: Metabolismus lipidů a cholesterolu; Metylace; Detoxikace; Zánětlivost, Oxidativní stres / Antioxidační status; Zdraví kostí; Citlivost na inzulin; Reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a Metabolismus vitamínů (Vitamín A, D, B12, C). Tyto oblasti zásadním způsobem ovlivňují naše zdraví. Test popisuje konkrétní sekvence Vašeho DNA a jejich možné mutace. Každá mutace s sebou může ale nemusí nést zvýšené riziko projevu nemoci nebo funkční nedostatečnosti.

Cena zahrnuje naši analýzu, kde naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech.

DNA Diet – 8 800 Kč

Testuje se zde 15 genů v oblastech: Vstřebávání a metabolismus tuků; Příjem sacharidů; Energetická homeostáza; Metabolismus tuku, obezita, sytost; Regulace metabolismu a strava; Energetický příjem; Pohyb a cvičení; Cirkadiánní rytmus; Ukládání tuku; Zánět. Tyto geny nám pomáhají vysvětlit proč jednotlivci reagují odlišně, přestože se stravují stejně a jsou vystaveni stejnému životnímu stylu. Genetika nám zde určuje náchylnost k obezitě a zkoumá způsob, jakým člověk reaguje na stravu a cvičení.

Cena zahrnuje námi vypracovaný týdenní jídelníček, který je sestaven na základě DNA výsledků a vyplněného dotazníku.

Zde najdete článek, který jsme napsali o testování DNA.

Biovis Diagnostik

Analýzu střevního mikrobiomu pro nás zhotovuje německá laboratoř biovis´ Diagnostik MVZ GmbH. V ceně testu Mikrobiom Maxi je obsažena doprava prostřednictvím společnosti DHL a interpretace testu lékařem. Budete-li mít zájem si objednat pouze doplňkové vyšetření stolice (histamin, kalprotektin, zonulin, mucin profil…), pak je potřeba k ceně přičíst ještě cenu za transport a interpretaci.

Ukázka testu Mikrobiom Maxi

Základní test
Mikrobiom Maxi… 13 900 Kč

Nejčastěji používáné doplňkové testy:
Histamin… 390 Kč
Kalprotektin… 600 Kč
Zonulin… 1 200 Kč
Mucin profil… 2 390 Kč

MRT test

Vyšetření na 170 druhů potravinových a chemických antigenů … 19 990 Kč
Měří se reaktlivost zánětlivých cytokinů. Výsledky jsou dostupné za týden.

IgG test v Thomayerově nemocnici

Vyšetření na 216 druhů potravin… 11 400 Kč
Měří se hladina protilátek IgG. Žádanka a seznam testovaných potravin je k dispozici zde. Žádanka PI-IgG – blot EURO LINE 2.1

Poměr omega 3/omega 6 mastných kyselin

3 800 Kč

DUTCH Complete test

9 900 Kč
Testují se pohlavní hormony a kortizol, spolu s melatoninem a markerem oxidačního stresu 8-OHdG. Odebírají se 4 vzorky sušené moči.

Vlasová analýza

3 900 Kč
Test z vlasů z temene hlavy slouží k určení množství těžkých kovů, minerálů a jejich poměrů. Informace o obsahu minerálů v našem těle, nejenom z krevní plazmy, ale i z jejích tkání, kterou je např. vlas, je vhodným nástrojem ke zhodnocení zdravotního stavu jedince. Test zahrnuje vyhodnocení a vytvoření individuálního výživového doporučení, včetně návrhu na vhodné doplňky stravy.

SIBO dechový test

V České republice je možné SIBO dechový test absolvovat ve FN Hradec Králové, nebo v Praze ve VFN na Karlově náměstí. Tyto testy jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Vyšetření intolerance mléčného cukru, fruktozy a vyšetření přerůstání bakterií v tenkém střevě dechovou zkouškou, je také možné podstoupit v Immunia, v Praze 8 (Karlín). Vyšetření zde není hrazeno zdravotními pojišťovnami, cena 1 vyšetření dechovou zkouškou: 800,- Kč. Více informací zde https://www.immunia.org/cz/aktuality/test-nesnasenlivosti-na-laktozu-a-jine-cukry

 

Informace o dalších testech na klinice IFMV jsou k dispozici na tel. 704 285 489, nebo na info@ifmv.cz.

Nejste-li našimi klienty a máte doma testy, které byste si chtěli nechat od nás interpretovat, bez toho aniž byste u nás absolvovali konzultaci.

Interpretace krve 650 Kč

Interpretace střevního mikrobiomu 3 000 Kč

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo objednavky@ifmv.cz

Náš tým

eva.hajkova-500x500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
zaneta.kremsa-500x500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, cert. GAPS terapeutka
01-1-petra-storch

BC. PETRA ŠTORCH

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny, tradiční tibetské & himálajské medicíny
zuzka

ZUZANA HANKOVÁ

Administrativní podpora, sociální sítě
anicka-fabinova

MGR. ANNA FABIÁNOVÁ

Specialistka celostní výživy a funkční medicíny, farmaceutka
eva.kleckova-500x500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny
lucie-paulusova2

LUCIE PAULUSOVÁ, DIS.

TERAPEUTKA PREVENTIVNÍ, FUNKČNÍ VÝŽIVY & MEDICÍNY
nikola-najmanova-web2

ING. NIKOLA NAJMANOVÁ, IHP L2

Specialistka funkční a integrativní výživy, Ajurvéda
pavla.umhohova-500x500

MUDR. PAVLA UMHÖHOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
sona.hamusova-500x500

MUDR. SOŇA HAMOUSOVÁ, CFMP

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
13242.jpg

MUDR. KLÁRA BILÍKOVÁ

Lékařka, obor gynekologie a porodnictví
tereza-cerna

MUDR. TEREZA ČERNÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
petra-hrabankova

MUDR. PETRA HRABÁNKOVÁ

Lékařka klasické a funkční medicíny
SONA2-WEB

PHDR. SOŇA KOMÁRKOVÁ

Psycholožka, psychoterapeutka
lenka-ticha

LENKA TICHÁ

Fyzioterapeutka
filip-marek

FILIP MAREK

Fyzioterapeut
janazahradnikova-1

JANA ZAHRADNÍKOVÁ, DIS.

Nutriční terapeutka, specialistka na funkční a preventivní výživu
julie-zakostelecka

JULIE ZÁKOSTELECKÁ, DIS.

Nutriční terapeutka, specialistka na funkční a preventivní výživu
ivazdrazilova

MUDR. IVA ZDRAŽILOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
Anastazja Holecko photo best

DR. ANASTAZJA HOLECKO

Lékařka funkční a tibetské medicíny
petranovotna

MGR. PETRA NOVOTNÁ

Certifikovaná GAPS koučka