Klinika IFMV

Funkční medicína, celostní medicína, naturopatie

Klinika funkční medicíny a výživy byla založena  Žanetou Kremsou, FNLP a Mgr. Evou Hájkovou, MPH, MBA. Klinika se primárně zaměřuje na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých tak i u dětí (kardiovaskulární, diabetes, autoimunitní, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.) a nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukce či eliminace.

Poradenství je určeno pro všechny, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a pracovat sám na sobě.

V rámci konzultací a práce s klienty používáme znalosti a nástroje funkční medicíny, které jsou založeny na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Lišíme se v tom, že ještě před tím, než se s klientem setkáme, klient obdrží tři sety detailních dotazníků, které terapeut vyhodnocuje ještě před samotným setkáním. Hodnotíme nejenom stav fyzický, ale především nutriční, psychický a hodnotíme možné vnější vlivy na celkový stav klienta. Součástí vstupní konzultace je také detailní krevní rozbor, který je ve většině případů doporučen a je hrazen zdravotními pojišťovnami. Lékař, či jiný zdravotnický terapeut může doporučit další, tzv. funkční testy, které bohužel pojišťovny zde v ČR ani na Slovensku neproplácí. Jsou ale mnohdy nezbytným nástrojem k analýze zdravotního stavu klienta.

Nutriční stav se hodnotí nejen dle aktuálního jídelníčku, krevních testů, ale také dle vizuálního zhodnocení stavu klienta (vlasy, nehty, zuby, dásně, jazyk, kůže, oči, poměr pasy/boky, krevní tlak a srdeční frekvence).

Tyto nástroje umožňují lépe odhalit potenciální problémy a sestavit personalizovaný terapeutický plán.

”Nabízíme”

Vstupní konzultace

Na vstupní konzultaci si nutriční terapeut vyslechne Váš příběh, vypracuje Vám časovou osu a matrix funkční medicíny a doplní si další informace, které by mohly být podstatné k odhalení příčiny onemocnění. Následně Vám doporučí vhodný nutriční protokol, včetně případných nutraceutik a úpravy životního stylu. Kontrolní konzultace doporučujeme přibližně po 3-5 týdnech.

Celková analýza zdravotního stavu

Vhodná pro ty, kteří řeší komplexní zdravotní problémy, nebo jsou na farmakologické léčbě, kde je třeba řešit lékové interakce a kontraindikace. K celkové analýze zdravotního stavu je často potřeba využít testů funkční medicíny (analýza střevního mikrobiomu, test potravinových senzitivit, hormonální nerovnováha, toxické zátěže apod.)

Analýza jídelníčku a sestavení nutričního protokolu

Vhodná pro ty, kteří si chtějí nechat zhodnotit svůj aktuální jídelníček a potřebují sestavit vhodný nutriční protokol, na jejich zdravotní obtíže. Nutriční protokol obsahuje týdenní jídelníček a doporučení na nutraceutika a úpravu životního stylu.

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo info@ifmv.cz

”Ceník”

uvedené ceny jsou včetně DPH

Poradenství

3 300 Kč (90 min)Před vstupní konzultací od Vás budeme potřebovat vyplněné vstupní dokumenty, včetně kompletního jídelníčku (formuláře od nás obdržíte emailem). Vyplněné dotazníky potřebujeme alespoň týden před konzultací, abychom se na konzultaci mohli připravit a případně prokonzultovat některé informace s lékaři z našeho týmu. Na vstupní konzultaci si vyslechneme Váš příběh a doplníme si informace, které by mohly být podstatné k odhalení příčiny onemocnění. Na konzultaci Vám poradíme jak upravit Váš jídelníček a životní styl, případně si od Vás vyžádáme aktuální rozbor krve, či doporučíme další laboratorní testy funkční medicíny. Vstupní konzultace trvá přibližně 90 minut.

Poznámka: K testování vám mohou být doporučeny standardní testy hrazené zdravotní pojišťovnou anebo specializované testy funkční medicíny, které je potřeba podstoupit jako samoplátce. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Analýzu testů provádí lékaři z našeho týmu.

Upozornění: Naše poradenství je určeno pro lidi, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za svůj život. Nemoci neléčíme ani nepředepisujeme léky.

1 500 Kč (30-45 min)Kontrolní konzultace jsou pro ty z Vás, kteří si prošli buď vstupní konzultací, celkovou analýzou zdravotního stavu anebo analýzou jídelníčku. Pro stálé klienty nabízíme slevu 15% .

Kontrolní konzultace trvá cca 30 – 45 minut. Hodnotíme na ní Váš dosavadní zdravotní stav, váš progres, terapeutický protokol a případně jej upravujeme dle vašeho aktuálního zdravotní stavu.

Upozornění: Naše poradenství je určeno pro lidi, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za svůj život. Nemoci neléčíme ani nepředepisujeme léky.

9 900 KčCelková analýza je určena pro ty, kteří mají chronické zdravotní problémy a nespokojí se s pouhým potlačováním symptomů.

Jak celková analýza probíhá?
Po vyplnění detailních anamnestických a epigenetických dotazníků, včetně jídelníčku, si s vámi dohodneme vstupní konzultaci, kde společně vyplníme tzv. časovou osu a matrix. V rámci zdravotního pojištění vám odebereme krev na biomarkery, které k analýze naši lékaři používají a případně doporučíme další vhodné, specializované testy.
Specializované testy funkční medicíny je potřeba podstoupit jako samoplátce. Nejsou samozřejmě nutností, každopádně nám velmi pomáhají při analýze vašeho zdravotního stavu. Laboratoře, se kterými spolupracujeme, jsou převážně v UK, Norsku, USA, v Německu a v ČR. K analýze biochemie a dalších biomarkerů používáme referenční hodnoty funkční medicíny, které se mírně liší od standardů a zaměřují se na optimální hodnoty. Jakmile obdržíme výsledky testů, lékař zpracuje detailní analýzu, kterou Vám dostanete v písemné podobě. První část analýzy, vypracovanou lékařem, můžete očekávat do 3-4 týdnů od obdržení VŠECH podkladů včetně výsledků testů. Pokud jste na medikamentech, do analýzy zahrnujeme možné kontraindikace a interakce jak léků tak nutraceutik.
Dále budou s vámi domluveny dvě kontrolní konzultace, které jsou v ceně. Na té první s vámi terapeut rozebere terapeutický plán včetně navrženého nutričního protokolu. Po jeho postupné implementaci si pak domluvíte druhou kontrolu, kde probereme váš posun, případně další doporučení, úpravu terapeutického protokolu, dávkování/vyřazení nutraceutik apod.

V průběhu celého období spolupráce se navíc můžete dotazovat prostřednictvím emailu.
Celá spolupráce trvá minimálně 4 měsíce.

Pro koho je CA vhodná?
Naše poradenství je určeno pro lidi, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a následovat naše doporučení. Je vhodná i pro děti s komplexnějšími zdravotními problémy. Poraďte se prosím předem s terapeutem, zda je CA vhodná pro vaše dítě/děti.

Zde se můžete podívat na rozhovor o celkové analýze, kterou s námi natočila televize Seznam TV. V rozhovoru s Mgr. Evou Hájkovou naleznete informace, pro koho je celková analýza vhodná a jak probíhá.

3 000 KčJe určena pro ty, kteří se nyní nachází v období, které vyžaduje zvýšené potřeby některých živin. Například těhotné nebo kojící ženy, nebo lidé s určitým zdravotním problémem.

Analýzu jídelníčku je také možné vypracovat pro rodiče, kteří chtějí optimalizovat jídelníček dítěte s ohledem na jeho zdravotní stav.

Analýza jídelníčku a vhodně navržená strava, sestavená na míru přímo pro vás, pomůže dodat do těla přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje. Soustředíme se také na stav vašeho střeva, jelikož nejsme to, co jíme, ale to co dokážeme vstřebat.

Nejprve detailně analyzujeme váš dosavadní jídelníček a zdravotní problémy, podle principů funkční medicíny. A na základě všech podstatných informací od vás a případně vašeho ošetřujícího lékaře, sestavujeme jídelníček na míru včetně doporučených doplňků stravy, pokud jsou potřeba (nejsme distributoři žádné konkrétní značky ani ve spojitosti s MLM). Doporučujeme jen osvědčené a čisté přípravky bez zbytečných aditivních látek.

Spolupráce trvá cca 1 – 3 týdny. K analýze používáme detailní dotazníky, které po vyplnění pošlete mailem zpět. Analýza samotná trvá cca týden (dle čekací doby) a výstupem je report zahrnující naše poznatky, doporučení a navržené změny včetně týdenního jídelníčku a případná doporučení na doplňky stravy (neočekávejte vážení potravin, počítání kalorií apod.). Tyto nástroje používáme jen ve výjimečných případech, jakou je například těžká cukrovka 1 či 2 typu.

Testy funkční medicíny

Biovis Diagnostik


Analýzu střevního mikrobiomu pro nás zhotovuje německá laboratoř biovis´ Diagnostik MVZ GmbH. V ceně testu Mikrobiom Maxi je obsažena doprava prostřednictvím společnosti DHL, v ceně 1 360 Kč a interpretace testu lékařem za 1 000 Kč. Budete-li mít zájem si objednat pouze doplňkové vyšetření stolice (histamin, kalprotektin, zonulin, mucin profil...), pak je potřeba k ceně přičíst ještě cenu za transport a interpretaci.

Základní test
Mikrobiom Maxi... 11 600 Kč

Nejčastěji používáné doplňkové testy:
Histamin... 390 Kč
Kalprotektin... 600 Kč
Zonulin... 1 200 Kč
Mucin profil... 2 390 Kč

MRT test

16 500 Kč

Měří se zde reaktlivost zánětlivých cytokinů. Testuje se 141 potravinových antigenů a 29 chemických. Výsledky jsou dostupné za týden.

IgG test v Thomayerově nemocnici


Vyšetření na 108 druhů potravin... 7 900 Kč
Vyšetření na 216 druhů potravin... 10 900 Kč
Vyšetření na 272 druhů potravin... 13 600 Kč
Vyšetření na 90 druhů vegetariánských potravin... 6 000 Kč

Více podrobností o jednotlivých testech naleznete zde.

DNA Health

8 800 Kč

Test je zaměřen na specifické metabolické cesty, které mohou vyžadovat zvláštní podporu. Měří se metabolismus lipidů, metylace vitamínů skupiny B, detoxikační cesty, zánětlivost, citlivost vůči potravinám, regulace železa, oxidační stres, zdraví kostí, citlivost na inzulín.

Poměr omega 3/omega 6 mastných kyselin

3 800 Kč

Vlasová analýza

3 900 Kč

Test z vlasů z temene hlavy slouží k určení množství těžkých kovů, minerálů a jejich poměrů. Informace o obsahu minerálů v našem těle, nejenom z krevní plazmy, ale i z jejích tkání, kterou je např. vlas, je vhodným nástrojem ke zhodnocení zdravotního stavu jedince. Test zahrnuje vyhodnocení a vytvoření individuálního výživového doporučení, včetně návrhu na vhodné doplňky stravy.

SIBO dechový test

Nordic Laboratories... 8 730 Kč

V České republice je možné SIBO dechový test absolvovat ve FN Hradec Králové, nebo v Praze ve VFN na Karlově náměstí. Tyto testy jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.


Informace o dalších testech na klinice IFMV jsou k dispozici na tel. 704 285 489, nebo na info@ifmv.cz.

Objednání na tel.: +420 704 285 489, nebo info@ifmv.cz

Náš tým

eva.hajkova-500×500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
zaneta.kremsa-500×500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, cert. GAPS terapeutka
petra.storch-500×500

BC. PETRA ŠTORCH

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny, tradiční tibetské & himálajské medicíny
eva.kleckova-500×500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny
pavla.umhohova-500×500

MUDR. PAVLA UMHÖHOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
sona.hamusova-500×500

MUDR. SOŇA HAMOUSOVÁ

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy
01-Mgr-Anna-Dobisarova

MGR. ANNA DOBIŠAROVÁ

Specialistka celostní výživy a funkční medicíny, farmaceutka
jiri.zikmund-500×500

MUDR. JIŘÍ ZIKMUND

Lékař preventivní, funkční medicíny a výživy

Reference

Spokojenost našich klientů

unknown-woman

MUDr. Petra Hrabánková

Děkuji Evi za dnešní školení, asi 9 měs se zajímám o funkční medicínu počínaje náhodným objevem knihy Autoimunitním řešení od Amy Myers. Nedávno jsem na Instagramu objevila Institut funkční medicíny a výživy a Tebe, napsala jsem Ti a zjistila jsem, že jsme skorou sousedé. Dnes jsem začala prvním prezenčním kurzem v Seminariu na Téma Doplňky stravy a konečně si začínám pomalu skládat náročné puzzle funkční medicíny, díky moc:-))) S pozdravem Dr. Petra Hrabánková, Úvaly

unknown-woman

Ivona Bartošová

Krasny den, Zaneto. Co se tyka zdravotniho stavu tak je zjevne, ze dieta mi jen prospiva. Problemy se spanim uz v podstate nemam. Rychle usinam, spim celou noc a rano se budim po cca 6 az 7 hodinach. Ne vzdy uplne super odpocata, ale to zalezi taky na praci, na dobe kdy jdu spat a na tom jestli jdu spat najezena nebo ne. Ale buzeni v noci v podstate neprobiha, coz je maly zazrak po tolika letech nocniho koukani do stropu. Jidlo jsem si rozvrhla tak, jak jsme se o tom bavili posledne a musim uznat ze i kdyz je to trosku narocnejsi na pripravu, tak nemam hlad a vecer nejdu spat najezena, protoze posledni jidlo (coz je vetsinou shake) je kolem 9 hodiny cca 3 hodiny pred spankem. Zazivaci problemy nemam zadne. Temer mi zmizela bradavice na malicku na noze. Nevim jestli ma dieta vliv i na menstruacni cyklus ( ale predpokladam ze ano, protoze ovlivnuje cele telo) ale zacina se mi pomalu upravovat menstruacni cyklus, ktery jsem doted po asi 10 letech antikoncepce mela dost rozhazeny.

Musim rict ze dieta neni uplne snadna ale funguje. Po tech 3 mesisich se zacinaji projevovat prvni znamky zlepseni zdravotniho stavu a to je uzasne. Jsem neskutecne zvedava jake budou vysledky po pul roce nebo roce. Ale i to co se odehralo doted je maly zazrak, protoze nektere veci me trapily hodne dlouho a stacily nyni tri mesice a je po problemu nebo alepson vidim jeho zlepseni.

Dekuji za vsechny Vase rady a trpelivost se mnou,

Ivona

unknown-woman

Šárka Chudíková

Přišla jsem k Žanetě s chronickým zánětem žaludku a úzkostí. Momentálně se cítím o 100% lépe. Problém se žaludkem necítím už téměř vůbec, má úzkost je pocitově hodně eliminovaná, bych řekla na minimum (to ještě doladíme, to už vím). Dříve mě každý den bolel žaludek, nemohla jsem skoro nic jíst, podnikat (chodit ven s přáteli, pracovat, koníčky, atd.) Každý den jsem také byla ve velkém napětí z úzkosti. Dnes jsem nesrovnatelně šťastnější a mám hlavně i energii. Ještě k Žanetě chci určitě zajít a doladit můj zdravotní stav, protože vím z mé vlastní zkušenosti, že jsou za ní vidět velké výsledky. A kdykoliv bych měla nějaký zdravotní problém, tak ho nebudu řešit jen z lékařem, ale i s ní. Moc díky za Vaši práci.

unknown-woman

Bára Tóth

Dobrý den Evo,
píšu, abych Vás informovala, jak jsem na tom DOBŘE! Jsem již přes měsíc bez příznaků ulcerózní kolitidy. S vámi předepsanou dietou jsem pak brala ještě minimálně invazivní léky, ne kortikoidy. Zkusila jsem je 3 týdny před dobráním vysadit a ejhle, byla jsem ok. Hodně to přičítám také psychice, na terapii jsem řešila, proč se onemocnění asi vyskytlo a udělala také posun v psychické oblasti. Tak asi vše dohromady zapůsobilo a jsem fit 🙂
Děkuji za nasměrování. Spousty tipů a výživových doporučení se nadále držím a prospívá mi to.
Přeji Vám vše dobré!

lucie-ourenikova-250×211

Lucie Ouřeníková

Evu Hájkovou jsem potkala, lépe řečeno vyhledala, na doporučení jiných v Austrálii. Měla jsem již delší dobu, několik let, výrazné zažívací potíže, které se právě v Austrálii zhoršily. Domluvily jsme se tedy na celkové analýze zdravotního stavu, což je jedna z typu konzultací, které nabízí. Bylo mi řečeno, že mám zvýšenou propustnost střev. Eva mi na základě tohoto navrhla speciální jídelníček, který jsem dodržovala, vše mi perfektně vysvětlila a vždy byla ochotna odpovídat na mé dotazy. Můj zdravotní stav se velmi rychle změnil a zlepšil, začala jsem fungovat jinak a bylo mi celkově skvěle. Za toto poznání a vědomí, že je tady někdo, kdo je ochoten pomoci, jsem Evě velmi vděčná.

unknown-woman

Jana Přidalová

Milá Evo, milá Andreo,
Moc vám oběma děkuji za úžasný jídelníček a analýzu, velmi se mi líbí stručnost a jasnost, a je skvělé, že mohu stravu obohatit i tak, aby byla dobrá pro miminko. Vaše rady jsou skvělé. Ještě jednou vám oběma opravdu velmi děkuji, je to úžasná věc, co děláte.
Se srdečným pozdravem
Jana Přidalová

petra-holasova-200×200

Petra Holasová

Vše jsem provedla jak jsi mi poradila, vyrážka postupně mizela a již se nerozšiřovala, avšak Gábinka začala trpět zácpou. Znovu jsem Tě tedy kontaktovala a poprosila o radu. Opět jsi neváhala a s vervou Tobě vlastní jsi mi urychleně a obsáhle poradila. . Sama jsem si ještě vyčetla přidávat čerstvé borůvky do stravy. A světe div se, pomohlo to. Gábinka je po dvou měsících terapie bez vyrážky, ekzému a zácpy.Chtěla bych Ti, Evi, ještě jednou poděkovat a budu ráda, když Tě budu moci kontaktovat v případě, že se vyskytnou určité zdravotní problémy. Měj se krásně. S úctou Petra H