shutterstock_1463056853-web
shutterstock_728503654-web

Konzultace s terapeutem

Naši terapeuti na základě výsledků rozboru krve a laboratorních testů, svých odborných znalostí a několikaletých zkušeností pomohou určit, které oblasti zdraví jsou oslabeny a poradí, čím a jak je podpořit ke správnému fungování. Podrobné informace naleznete níže, v ceníku.

Analýza DNA

Vhodná pro všechny, kteří se zajímají o své genetické predispozice. Ať už z důvodu udržení svého zdraví, nebo chtějí porozumět jakým způsobem jejich organismus reaguje, proč tomu tak je a jaké má potřeby. Podrobné informace o nabízených analýzách naleznete níže, v ceníku.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”. Podrobnosti zde.

hubnuti programy
Vláknina
shutterstock_435745948-web

Programy redukce váhy

Program jsme sestavili prakticky a hlavně funkčně (máme vyzkoušeno na mnoha klientech) a je ve spolupráci s velmi zkušeným trenérem Milanem Polívkou. Podrobnosti zde.

Nutriční terapie

Nutriční terapie vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapetky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu. Podrobnosti zde.

Náprava pohybového aparátu

Ukážeme vám jak obrovské možnosti má naše tělo, jak svépomocí dokážeme ovlivnit několik úrovní našeho těla současně. Vrátit do našich životů pohyb a důvěřovat svému tělu. Podrobnosti zde.

Poradenství je určeno pro všechny, kteří jsou připraveni převzít zodpovědnost za své zdraví a pracovat sami na sobě.

Na klinice IFMV se primárně zaměřujeme na zdravotní prevenci, kdy na základě analýzy konkrétních biomarkerů klienta jsme schopni identifikovat možné nerovnováhy v lidském organismu. Hodnotíme nejenom stav fyzický, ale především nutriční, psychický, včetně možných vnějších vlivů na celkový stav klienta. V rámci konzultací a práce s klienty používáme, mimo jiné, naše znalosti a klinické zkušenosti z oblasti preventivní medicíny, funkční medicíny, klinické naturopatie a výživy, které jsou založeny na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Propojení těchto oborů umožňuje lépe odhalit možné příčiny zdravotních problémů, místo potlačování symptomů, a následně sestavit personalizovaný terapeutický plán. Zaměřujeme se také na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých, tak i u dětí (RS, diabetes, autoimunitní onemocnění, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.).

”Ceník”

Uvedené ceny jsou včetně DPH

PORADENSTVÍ

Konzultace s terapeutem

Na naší klinice pracujeme s multidisciplinárními obory, jako je preventivní medicína, funkční medicína, naturopatie, nutriční terapie, aj.
Naši terapeuti na základě výsledků rozboru krve a laboratorních testů, svých odborných znalostí a několikaletých zkušeností pomohou určit, které oblasti zdraví jsou oslabeny a poradí, čím a jak je podpořit ke správnému fungování.

3 500 Kč / 60 min

Konzultace mimo programy

3 500 Kč / 60 min

Nutriční terapie

Nutriční terapie vedou naše skvělé a zkušené nutriční terapeutky, které na základě vašeho aktuálního jídelníčku a anamnestického dotazníku doporučí konkrétní změny dle vašich individuálních potřeb a životního stylu.

V rámci hodinového sezení proberete změnu stravovacích návyků, naučíte se jak se zorientovat při výběru potravin a jak případně nahrazovat určité suroviny. Poradíme vám kde nakupovat, abyste nemuseli trávit hodiny brouzdáním po Internetu a studováním složení daných potravin.

Tato služba je vhodná i pro naše stávající klienty, kteří potřebují detailnější podporu s terapeutickým protokolem.

3 500 Kč / 60 min

Personalizovaný terapeutický jídelníček

Sestavení terapeutického sedmidenního jídelníčku, dle vašich individuálních potřeb.

3 800 Kč 

Prostředí pro klienty

1 000 Kč / 6 měsíců

shutterstock_728503654-web

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství doplňuje komplexní přístup kliniky. Konzultace Vám nabídnou prostor a čas podívat se na své obtíže z jiného úhlu pohledu a tím Vám umožní najít nové způsoby řešení a změn. Častým tématem bývá motivace – konzultace pro Vás mohou být podporou v procesu změny a jejího “dotažení do úspěšného konce”.

Vstupní konzultace … 2 290 Kč / 60 min
Kontrolní konzultace … 1 990 Kč / 60 min
Koučink … 1 090 Kč / 30 min
Výhodný balíček 3 x kontrolní konzultace … 5 100 Kč / 3 x 60 min

shutterstock_435745948-web

Náprava pohybového aparátu

Filip Marek se zaměřuje na nápravu pohybového aparátu s prvky chiropraxe. Pomáhá lidem jak s akutními, tak i dlouhotrvajícími problémy pohybového aparátu. Dále se specializuje na pooperační stavy, kdy po operaci došlo k blokaci nebo obtížím, v závislosti na oslabení dané části těla.

Na začátku terapie dorovnává chiropraxí klouby a kosti pro celkové uvolnění blokací v kloubech a svalech. Následně navazují manipulační techniky a hloubková masáž pro uvolnění fascií a triggerpointů. Pokud jsou problémy hlubší a déle trvající používá Graston terapii, nebo baňkování, které prokrví a protáhne zatuhlý sval. Na závěr terapie naciťuje klienta, co by jeho tělo potřebovalo z energetického hlediska, čímž řeší i psychosomatické spojitosti.

1 590 Kč / 60 min

GAPS poradenství

Jelikož si terapeutický protokol GAPS vyžaduje intenzivní spolupráci, připravili jsme pro vás 2 měsíční program, během nějž budete v péči terapeuta funkční medicíny, certifikované GAPS terapeutky a certifikované GAPS koučky. Nejprve absolvujete vstupní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který s vámi vypracuje časovou osu a matrix funkční medicíny, vyslechne si váš příběh a zohlední vaše aktuální výsledky krevních testů. Na základě toho určí jestli je pro vás terapeutický protokol vhodný. Pokud ano, nastaví vám společně s GAPS terapeutkou protokol. Následně se s vámi spojí naše GAPS koučka, která s vámi projde základy GAPS vaření a vyslechne si vaše potřeby. Během následujících 2 měsíců budete vyplňovat svůj jídelníček, který budete jednou týdně posílat GAPS koučce. Ta vám jídelníček vyhodnotí a doporučí následné kroky. Během těchto dvou měsíců vám bude koučka k dispozici a v případě potřeby ji můžete kontaktovat emailem, nebo telefonicky. Po uplynutí dvou měsíců absolvujete kontrolní konzultaci s terapeutem funkční medicíny, který zohlední váš aktuální zdravotní stav a protokol vám přizpůsobí. Po celou dobu budete v péči všech členů týmu, který spolu budou váš stav konzultovat.

GAPS – základní balíček (9 900 Kč)
Vstupní konzultace / 90 min
Návštěva GAPS koučky u vás doma (případně Skype konzultace) / 60-120 min
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

GAPS – pokračovací balíček (6 590 Kč)
2 měsíce koučování
kontrolní konzultace / 30-45 min

Samostatná GAPS konzultace s GAPS terapeutem/ 90 min (2 690 Kč)*
Jednorázové poradenství pro ty, kteří si sami implementují terapeutický protokol GAPS.
* V rámci konzultace se nesestavuje GAPS protokol, ani neindikují doplňky stravy!

infuze vitamínu C – 1 100 Kč
infuze B-komplex – 990 Kč
infuze multivitaminové – 1 150 Kč
infuze stopových prvků – 1 050 Kč 
infuze hořčíku – 690 Kč
mix infuzí multivitamín + stopové prvky – 1 790 Kč 
mix infuzí multivitamín + stopové prvky + hořčík – 1 890 Kč 
Balíček 6x infuze vitamínu C – 6 200 Kč
Glutation – 1 150 Kč

Pro objednání či konzultaci volejte

telefon+420 704 285 489

Telefonická konzultace extra (15 minut)      650 Kč
Prostředí pro klienty (6 měsíců)     1 000 Kč

základní program

ZÁKLADNÍ PROGRAM PREVENCE

 • 2 konzultace funkční medicíny a výživy
 • 2 měření InBody
 • 2 měření MaxPuls
 • odběr krve PREVENCE
 • 1 interpretace krve

CENA: 9 900 Kč

základní program

ROZŠÍŘENÝ PROGRAM

 • 4 konzultace funkční medicíny a výživy
 • 2 měření InBody
 • 2 měření MaxPuls
 • 2 interpretace krve

Pozn.: k programu je navíc zvýhodněná cena komplexního rozboru krve a od třetího testu (včetně) sleva 5 % na všechny laboratorní testy z nabídky.

CENA: 18 000 Kč

maxi program

KOMPLEXNÍ PROGRAM

 • 10 konzultací (*)
 • 2 komplexní odběr krve
 • 2 interpretace krve
 • 2 měření InBody
 • 2 měření MaxPulse

Pozn.: k programu je navíc sleva 5 % na laboratorní testy a infuzní terapii
(*) 10 konzultací lze poskládat z libovolných druhů služeb z nabídky kliniky (např. konzultace s terapeutem funkční medicíny a výživy, GAPS poradenství, konzultace Mindfulness, Náprava pohybového aparátu, infuzní terapie aj.)

CENA: 54 000 Kč

pokračovací program

POKRAČOVACÍ PROGRAM

 • 3 konzultace
 • 1 měření InBody
 • 1 měření MaxPuls
 • 1 interpretace krve

Pozn.: k programu je navíc zvýhodněná cena komplexního rozboru krve a od třetího testu (včetně) sleva 5 % na všechny laboratorní testy z nabídky

CENA: 12 000 Kč

Bez interpretace

DNA Health test
DNA Diet test
Microbiome Maxi (test střevního mikrobiomu)
Maldigestion, malabsorption (špatné vstřebávání a trávení)
Leaky gut (propustné střevo)
Histamin developing bacteria (bakterie produkující histamin)
DUTCH Complete
MRT test
Vlasová analýza

60 000 Kč

sleva 12 %

S interpretacemi

DNA Health test
DNA Diet test
Microbiome Maxi (test střevního mikrobiomu)
Maldigestion, malabsorption (špatné vstřebávání a trávení)
Leaky gut (propustné střevo)
Histamin developing bacteria (bakterie produkující histamin)
DUTCH Complete
MRT test
Vlasová analýza

70 000 Kč

sleva 10 %

TESTY FUNKČNÍ MEDICÍNY

Jedná se o nejvyšší nejkomplexnější řadu přístrojů značky Inbody, který měří složení těla a další tělesnou diagnostiku, a to pomocí Patentované technologie DSM BIA a DSMF BIA. Tato technologie umožňuje přesné měření bez ohledu na pohlaví, věk, nemoc nebo etnický původ.

Inbody 770 technologie nevyužívá, tak jako jiná BIA zařízení, empirický odhad.

Pro koho je měření určeno a jak dlouho trvá?

Pro všechny, kteří řeší zdravotní prevenci a chtějí být informování, jaká jsou jejich slabá místa a na čem je potřeba zapracovat.

 • Pro všechny s chronickým onemocnění a dalšími komorbiditami
 • Pro profesionální sportovce
 • Pro všechny, kteří jsou v tréninkovém režimu a chtějí znát svůj progres
 • Měření trvá do dvou minut, následuje interpretace s vyškoleným terapeutem cca 20 minut

Jaká data z analýzy získám?

 • Fázový úhel buněk stanovující buněčnou integritu (odolnost)*
 • Váha, celková voda, bílkoviny, kostní/nekostní minerály, tuková hmota, kostní a svalová hmota, svalová hmota, bez tuková hmota.
 • Procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • Svalová hmota v jednotlivých tělesných částech, procento svaloviny v jednotlivých tělesných částech
 • Oblast tělesného tuku (růstový graf pro jedince pod 18 let)
 • Nutriční diagnóza (proteiny, minerály, tuk, edém)
 • Tělesná vyváženost, tělesná síla, zdravotní prognóza
 • Cílová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav tělesné zdatnosti, stupeň obezity
 • Historie tělesného složení
 • Impedance v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

Jak se liší Inbody 770 od nižší řady Inbody přístrojů?

 • Měření na šesti frekvencích místo dvou nebo tří (u řady 220 a 320)
 • Měření fázového úhlu

Jak se na měření připravit a jaké jsou vlivy na měření?

Aby výsledky bioimpedanční analýzy byly co nejpřesnější, musí vyšetřovaná osoba dodržet určité podmínky.

 • Několik hodin před vyšetřením prosím nepijte větší množství tekutin, protože v těle tak bude obsaženo větší množství vody než obvykle a bude naměřena menší impedance, tzn. výsledek bude zkreslený.
 • Několik hodin před měřením ani více nesportujte, neboť při větší fyzické námaze dochází k dehydrataci, tím k menšímu obsahu vody v těle, a tak naměřená impedance bude vysoká, tzn. opět zkreslený výsledek.
 • Přijďte ideálně ráno, na lačno. Pokud se měříte pravidelně, mělo by se měřit vždy přibližně ve stejný čas.
 • Je nutné zajistit čistotu pokožky na rukou a nohou (lepší výsledky jsou viditelné po pedikúře, jelikož chodidlo má méně kůže) a používaných elektrod, obojí se před měřením očistí desinfekcí.

*Co je to fázový úhel buněk?

Pomocí fázového úhlu hodnotíme stav buněčné membrány, jeho hodnota je od 0-12 %. Fázový úhel je vektorový součet rezistence a reaktance. Používá se k vyjádření prognózy různých klinických situací. Ukázalo se, že fázový úhel je ovlivněn věkem, pohlavím, lidskou rasou, BMI a zdravotním stavem. Ženy mají oproti mužům menší fázový úhel, to se vysvětluje nižším obsahem svalové hmoty a vyšším množstvím tuku. Stejně tak tomu je i u starších jedinců oproti mladším. Stárnutím ubývá svalové hmoty a přibývá tuková hmota. Není překvapením zjištění vyššího fázového úhlu u osob s vyšším BMI. BMI je charakterizováno větším počtem buněk ať už tukových či svalových a to má za následek vyšší hodnoty fázového úhlu. Proto může být fázový úhel u starších lidí ukazatelem celkové tělesné zdatnosti a nejen tělesného složení. (Janků, 2011).

Jedna americká studie prokázala, že fázový úhel je silným prognostickým faktorem při přežití u pacientů s nemalobuněčným bronchogenním karcinomem (NSCLC) po přizpůsobení na věk, stupeň diagnózy a historii léčby. Studie byla provedena na pacientech s NSCLC ve třetím a čtvrtém stádiu rakoviny. Střední fázový úhel činil 5,3 stupňů. Pacienti s hodnotami nižšími než 5,3 stupně vykazovali medián přežití 7,6 měsíců, zatímco ti s hodnotami nad 5,3 stupně měli medián přežití 12,4 měsíce. (Gupta, 2009) . Podobná studie provedená u pacientů s třetím a čtvrtým stádiem NSCLC ukázala stejné závěry. Pacienti s fázovým úhlem pod medián, který byl v tomto případě 4,5 stupně, měly horší prognózu přežití než ti co měli hodnoty nad medián. (Silvia Toso, 2000) Z toho vyplývá, že nutriční intervence zaměřené na zlepšení fázového úhlu, by mohly vést ke zlepšení přežití u pacientů s pokročilým NSCLC. Podobné studie byly provedeny i pro pacienty s kolorektálním karcinomem, karcinomem pankreatu či rakovinou prsu, a všechny ukázaly vyšší přežití u pacientů s hodnotami vyššími, než byl střední fázový úhel. (Gupta, 2009)

 

1 měření + výstupní report (24 stran) 1 250 Kč
Konzultace výsledků 500 Kč / 20 min

Měření InBody 770 + MaxPulse Medicom, včetně interpretací 2 500 Kč
Měření InBody 770 + MaxPulse Medicom, bez interpretací 2 000 Kč

Co přístroj měří?

Maxpulse měří pomocí fotopletysmografií stav cév. Jedná se o neinvazivní vyšetření, které nás informuje a stavu periferního cévního systému a o stavu kardiovaskulárního systému. Vyšetření probíhá v klidu 3-5 minut a to tak, že na špičce prstu je snímán světelný paprsek, který je následně vyhodnocen v podobě pulzních vln v pletysmografické křivce. Vyhodnocením pulzní vlny zjistíme míru zdraví nebo poškození cév (např. stav pružnosti cév).

Vyšetření autonomního nervového systému a úrovně stresu je měřeno pomocí variability srdeční frekvence (HRV tachogram), kolísání tepové frekvence. Z tachogramu je stanoven průměrný srdeční tep, kolísání tepové frekvence po celý čas měření, ale zároveň také důležitý parametr variability srdečního tepu HRV. Jde o velmi důležitou hodnotu, která vyhodnocuje i nepravidelnost srdečního stahu v reálném čase, jelikož naše srdce pracuje ve skutečnosti nepravidelně a k tomu je třeba přihlédnout. HRV je také ukazatelem biologického stárnutí. Naše HRV je nejvyšší, když jsme mladí, a jak stárneme, kolísání se zmenšuje. I když věkem způsobený pokles HRV je přirozeným procesem, mimořádně nízké HRV konkrétní věkové skupiny je spojeno se zvýšeným rizikem budoucích zdravotních problémů. Čím nepravidelnější HRV tachogram je, tím lépe organismus pracuje a reaguje na změny prostředí. Naopak čím méně změn, tím více se může jednat o patologický jev. HRV je totiž regulována autonomním nervstvem. Parasympatická aktivita snižuje tepovou frekvenci a zvyšuje HRV, zatímco sympatická aktivita zvyšuje tepovou frekvenci a snižuje HRV.

Jaká data z měření získám?

 • Analýza pulsu (pulzní vlna, akcelerovaná pulzní vlna)
 • Analýza cévního systému (průměrný tep, typ vlny)
 • Excentrické sevření srdce
 • EC, AE, RBV
 • HRV, APG, PTG
 • Průměrný tep, arytmie srdce
 • Elektro srdeční stabilita
 • Autonomní nervový systém a jeho vyvážení
 • Sympatikus a parasympatikus

Jak dlouho měření trvá a co měření ovlivňuje?

 • Měření trvá 3-5 minut
 • Měření ovlivňuje: gelové či nalepovací nehty, studené, nebo zpocené ruce. Je potřeba se zklidnit po příchodu na kliniku alespoň na 10 minut tak, abychom měřili klidovou srdeční frekvenci.

 

1 měření + výstupní report (2 strany) 750 Kč

Měření InBody 770 + MaxPulse Medicom, včetně interpretací 2 500 Kč
Měření InBody 770 + MaxPulse Medicom, bez interpretací 2 000 Kč

shutterstock_1169699956-web

Komplexní rozbor krve a jeho písemná interpretace z pohledu funkční a preventivní medicíny je základem, který je nutný pro začátek naší spolupráce. Navržený rozbor je oproti klasickému krevnímu rozboru, na který jste zvyklí například od vašeho praktického lékaře, rozšířen o konkrétní biomarkery (například vitamín D, homocystein, CRP apod.), které jsou pro naše lékaře nezbytné ke komplexnímu zhodnocení vašeho zdravotního stavu.

Odběry krve jsou možné jak na naší klinice (jako samoplátci), kdy spolupracujeme s laboratoří AeskuLab. Anebo můžete požádat vašeho praktického lékaře o rozšířený krevní rozbor v rámci vašeho zdravotního pojištění.
Pokud již krevní rozbor máte (ne starší než tři měsíce), je samozřejmě možné si nechat odebrat jen ty biomarkery, které jsou navíc.

Naše interpretace krve se výrazně liší od klasické interpretace, jelikož referenční hodnoty jsou jiné, ve srovnání s klasickou medicínou a jsou mnohem více zaměřeny na zdravotní prevenci nežli již na patologie.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Odběr  krve 7 500 Kč

Odběr krve PREVENCE 2 900 Kč

Interpretace krve  850 Kč

shutterstock_1463056853-web

DNA Health

Tento test je zaměřený na optimalizaci zdraví a energie, na základě Vaší genetické konstituce. Testují se variace genů v oblastech: Metabolismus lipidů a cholesterolu; Metylace; Detoxikace; Zánětlivost, Oxidativní stres / Antioxidační status; Zdraví kostí; Citlivost na inzulin; Reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a Metabolismus vitamínů (Vitamín A, D, B12, C). Tyto oblasti zásadním způsobem ovlivňují naše zdraví. Test popisuje konkrétní sekvence Vašeho DNA a jejich možné mutace. Každá mutace s sebou může ale nemusí nést zvýšené riziko projevu nemoci nebo funkční nedostatečnosti. Test se provádí speciální tyčinkou (odběrem slin z dutiny ústní). Nově je možné odebrat vzorek z kapky krve z prstu (po domluvě lze udělat přímo na klinice).

8 900 Kč 

Interpretace DNA Health

V písemné interpretaci naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech.

3 000 Kč

DNA Diet

Testuje se zde 15 genů v oblastech: Vstřebávání a metabolismus tuků; Příjem sacharidů; Energetická homeostáza; Metabolismus tuku, obezita, sytost; Regulace metabolismu a strava; Energetický příjem; Pohyb a cvičení; Cirkadiánní rytmus; Ukládání tuku; Zánět. Tyto geny nám pomáhají vysvětlit proč jednotlivci reagují odlišně, přestože se stravují stejně a jsou vystaveni stejnému životnímu stylu. Genetika nám zde určuje náchylnost k obezitě a zkoumá způsob, jakým člověk reaguje na stravu a cvičení. Test se provádí speciální tyčinkou (odběrem slin z dutiny ústní). Novinka! Od 1.9.2021  je možné odebrat vzorek z kapky krve z prstu (po předchozí domluvě lze odebrat přímo na klinice).

8 900 Kč 

Interpretace DNA Diet

V písemné interpretaci naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech.

3 000 Kč

DNA Health + DNA diet   13 890 Kč 

Interpretace DNA Health + DNA diet

V písemné interpretaci naleznete doporučení na nutrici, výživové doplňky, podpůrné aktivity a případně vhodné testování, které pomáhají předcházet onemocnění organismu a optimalizují nedostatečné funkce ve výše zmíněných procesech.

2x 3 000 Kč

DNA Sport

8 900 Kč

Interpretace DNA Sport

2 000 Kč

DNA Risk

Tento genetický test je vhodný pro včasné identifikování autoimunitního onemocnění, navede k nastavení vhodné prevence, ukáže diagnostický pohled a terapeutický návrh vhodných dietních opatření a úpravy životního stylu.

Identifikuje predispozice k těmto autoimunitním onemocněním:

• Alopecia areata
• Ankylozující spondylitida
• Celiakie
• Gravesova nemoc
• Hashimotova tyreoiditida
• Idiopatická membranózní nefropatie
• IgA nefropatie
• Lymeská borelióza
• Roztroušená skleróza
• Revmatoidní artritida
• Systémový lupus erythematodes
• Vitiligo

Odebírá se z kapky krve.

9 900 Kč

Interpretace DNA Risk

3 000 Kč

DNA GROWBABY

Genetický test GrowBaby pro budoucí maminky pomáhá lépe pochopit fungování klíčových biologických drah, které ovlivňují zdraví matky a plodu. Test poskytuje zásadní informace o tom, jak můžeme zlepšovat zdraví maminky a dítěte pomocí personalizované stravy, doplňků stravy a správných návyků v oblasti životního stylu založených na genech.

Období před početím a perinatální období představují jedinečnou příležitost k vytvoření pevných základů pro optimální zdraví a vývoj člověka v průběhu celého života. Cílená opatření, která využívají poznatky z GrowBaby genetického testu pomáhají zlepšit zdraví matky, podpořit zdravější těhotenství a vést k. tzv. „transgeneračnímu“ přenosu zdraví a odolnosti, tedy zdravá matka-zdravé dítě.

Testovací vzorek se odebírá z kapky krve a výsledky včetně interpretace bývají do 4-5 týdnů po odeslání vzorku laboratoře Nordic Lab v Dánsku.

8 900 Kč

Interpretace

2 000 Kč

DNA MEDCHECK

Medcheck poskytuje podrobné informace o interakcích mezi geny a léky, které byly v posledních dvou desetiletích předmětem intenzivního výzkumu.
Identifikuje potenciální vedlejší účinky, zvýšenou toxicitu a nedostatečnou účinnost léčby. Analyzuje genotypy a celkem 62 genetických variant spojených s metabolismem léčiv a lékovými reakcemi např. léčby bolesti, kardiovaskulárních onemocnění a léčbu psychiatrickou.

Hodnoceno je více než 150 léků nejčastějších lékových skupin např. antiarytmik, betablokátorů, antikoagulancií, antidiuretik, antiemetik, inhibitorů protonové pumpy, antimykotik, antipsychotik, antidepresiv, anti – ADHD léčiv, benzodiazepinů, imunosupresiv, statinů, opioidů, nesteroidních antiflogistik.
Testovací vzorek se odebírá z kapky krve a výsledky včetně interpretace bývají do 4-5 týdnů po odeslání vzorku laboratoře Nordic Lab v Dánsku.

Testovací vzorek se odebírá z kapky krve a výsledky včetně interpretace bývají do 4-5 týdnů po odeslání vzorku laboratoře Nordic Lab v Dánsku.

12 400 Kč

Zde najdete článek, který jsme napsali o testování DNA.

Střevní mikrobiom

Mikrobiom Maxi*

*V ceně testu je obsažena doprava kurýrem  do laboratoře v Německu a písemná interpretace testu lékařem.

Ukázka analýzy vzorku testu Mikrobiom Maxi

s interpretací 12 900 Kč 
bez interpretace 10 900 Kč 

Doplňkové testy
Maldigestion, malabsorption (špatné vstřebávání a trávení) 3 500 Kč
Leaky gut (propustné střevo) 3 000 Kč
Histamin developing bacteria (bakterie produkující histamin) 1 500 Kč

Budete-li mít zájem si objednat pouze doplňkové vyšetření stolice, pak je potřeba k ceně přičíst ještě cenu za dopravu a písemnou interpretaci.

Písemná intepretace testu střevního mikrobiomu 3 000 Kč
Doprava kurýrem do laboratoře v Německu 1 500 Kč

shutterstock_1169699956-web

MRT test

Vyšetření na 170 druhů potravinových a chemických antigenů … 16 900 Kč
Měří se reaktlivost zánětlivých cytokinů. Výsledky jsou dostupné za týden.

IgG test

Vyšetření na 184 druhů potravin… 12 500 Kč
Měří se hladina protilátek IgG.

shutterstock_1169699956-web

Poměr omega 3/omega 6 mastných kyselin 3 800 Kč
DUTCH Complete test 12 900 Kč / písemná interpretace 3 000 Kč
DUTCH Complete + Cycle Mapping 17 500 Kč / písemná interpretace 3 000 Kč
Organic Acid Test 13 500 Kč / písemná interpretace 3 000 Kč
Vlasová analýza 5 200 Kč
Rychlý test krevní skupiny 200 Kč

SIBO dechový test

V České republice je možné SIBO dechový test absolvovat ve FN Hradec Králové, nebo v Praze ve VFN na Karlově náměstí. Tyto testy jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Vyšetření intolerance mléčného cukru, fruktózy a vyšetření přerůstání bakterií v tenkém střevě dechovou zkouškou, je také možné podstoupit v Immunia, v Praze 8 (Karlín). Vyšetření zde není hrazeno zdravotními pojišťovnami, cena 1 vyšetření dechovou zkouškou: 800,- Kč. Více informací zde https://www.immunia.org/cz/aktuality/test-nesnasenlivosti-na-laktozu-a-jine-cukry

Informace o dalších testech na klinice IFMV jsou k dispozici na tel. 704 285 489, nebo na [email protected].

NOVĚ v nabídce – sada NUTRIČNÍCH TESTŮ METABOLOMIX +

Metabolomix+ je unikátní kombinace nutričních testů, která poskytuje analýzu klíčových nutričních biomarkerů. Díky tomuto testu zjistíte, jaké máte v těle množství antioxidantů, aminokyselin, vitamínů, minerálů, jak je na tom vaše trávení nebo v jaké výši máte míru oxidativního stresu.

Test je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o své zdraví více do hloubky, a to nejen z pohledu prevence onemocnění, ale také v případě, že již některým z chronických onemocnění trpí (autoimunity, kardiovaskulární onemocnění, metabolický syndrom, inzulinová rezistence, ekzémy, alergie, astma, onkologické onemocnění, onemocnění gastrointestinálního traktu, neurologická onemocnění apod.)

Pokud Vás trápí jeden z níže uvedených symptomů, pak je tento TEST určen právě pro vás:
• Poruchy nálady
• Mitochondriální dysfunkce / anti- aging /
• Únava a vyčerpanost
• Chronický stres
• Zánět
• Bolesti
• Zastřená mysl

Test METABOLOMIX + zahrnuje testování:

Organických kyselin
• Malaabsorpce a dysbiosa
• Buněčná energie a mitochondriální metabolity
• Metabolity neurotransmiterů
• Vitaminové markery
• Toxinové a detoxikační markery
• Metabolismus tyrosinu
• Oxalátové markery

Aminokyselin
• Nutričně esenciální aminokyseliny
• Neesenciální proteinové aminokyseliny¨
• Zprostředkující metabolity
• Dietní markery související s peptidy

Markerů oxidačního stresu
Essenciálních a metabolických mastných kyselin (pokud je vybrán jako doplňkový profil)
• Omega 3 MK
• Omega 6 MK
• Omega 9 MK
• Nasycené MK
• Mononenasycené MK
• Aktivita Delta-6 desaturazy
• Kardiovaskulární riziko

Živin a toxických prvků (pokud jsou vybrány jako doplňkový profil tohoto testu)

Test je prováděn ze vzorku moči. Je možno si jej udělat z pohodlí domova /díky testovací sadě/, nebo na naší klinice. Věková vhodnost testu – dospělí a děti od dvou let.

Dostupná doplňková vyšetření:
Mastné kyseliny, vitamin D, prvky v moči (20 toxických prvků, jako například rtuť, arsen nebo nikl a 16 stopových prvků, jako například železo, selen, zinek, kreatin a jiné).

Tento test provádíme jako jediní v ČR a velmi ho doporučujeme !!
Cena testu: 15 900 Kč

Pokud by vás zajímalo více informací, volné termíny pro objednání – neváhejte nás kontaktovat na tel: +420 704 285 489 nebo emailu [email protected] .

PCR test

Testování probíhá na naší klinice ve dnech:
pondělí v čase 8:30 – 13 hod
středa v čase 8:30 – 13 hod

Cena testování: 850 Kč

Testovat se můžete pouze jako samoplátci. Na PCR test je nutná rezervace. Objednat se můžete na tel. 704 285 489, a to v pracovní dny mezi 8–18 hodinou nebo mailem na [email protected].

This is custom heading element

Náš tým

eva.hajkova-500x500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
Jirka

MUDR. JIŘÍ ZIKMUND

Lékař preventivní, funkční medicíny a výživy
hprnisova_rez

MUDr. Marcela Hornišová

LÉKAŘ PREVENTIVNÍ, FUNKČNÍ MEDICÍNY A VÝŽIVY
20230308_130447

ING. RENÁTA DAVIDOVÁ, FNLP

Specialistka na funkční výživu a koučka zdravého životního stylu
klara-vozenilkova-profil-foto-1024

KLÁRKA RAK, DIS.

Garant nutričního poradenství
tereza.nekuzova

Ing. KLÁRA POLOSENKO

Klinický naturopat
veronika-kolenicova

MGR. VERONIKA KOLENIČOVÁ

SPECIALISTKA NA PREVENTIVNÍ A FUNKČNÍ VÝŽIVU
lucie-zubec

Bc. LUCIE ZUBEC, DiS.

SPECIALISTKA NA PREVENTIVNÍ A FUNKČNÍ VÝŽIVU
ifmv-katrerina-stivarova

Ing. KATEŘINA ŠTIVAROVÁ

Terapeutka funkční a preventivní výživy

Spolupracujeme