MUDr. Tereza Černá, CFMP

Praha

tereza.cerna-web-768x768
info@terezacerna.cz
-
Centrum Be balanced, Rybničná 18/1, 16200, Praha 6 - Liboc

Jsem lékařka s atestací v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, vystudovala jsem 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, poté jsem se v rámci přípravy k atestaci pohybovala na odděleních rehabilitace a neurologie. Ve své ambulantní praxi se zaměřuji na pacienty s akutními i chronickými potížemi s pohybovým aparátem, nejčastěji bolestmi zad. Absolvovala jsem kurzy manuální a myoskeletární medicíny, kurz McKenzie metody k diagnostice a terapii mechanických obtíží s pohybovým aparátem.

Hlubší zkoumání podstaty chronických obtíží a zájem o celostní pohled na člověka mě přivedl k funkční medicíně. Na funkční medicíně se mi líbí, že hledá příčinu obtíží a nepotlačuje nevědomě pouze symptomy. V pojetí zdraví zohledňuji i další důležité aspekty člověka jako strava, spánek, životní prostředí, psychiku, stresovou a enviromentální zátěž, jeho sociom atd.

Čerpám ze zahraničních zdrojů jako jsou dr. Mark Hyman, Chris Kresser, Dicken Weatherby, prof. Tim Noakes.

V neposlední řádě jsem spojenou maminkou dvou malých kluků, které mi jsou inspirací k hledání cesty nejen zdravého stravování, ale celkově životního stylu. Ve volném čase se věnuji triatlonu, hraji na klavír, čtu, miluji čas strávený v přírodě. Žiji s manželem a dětmi v Praze.