Martina Palkosková

Jana Zahradníková je člověk na správném místě, který dokáže nadchnout pro věc. Při výživovém poradenství se nezaměřuje pouze na stravu, ale o všem uvažuje komplexně a v souvislostech. To je vlastnost, které si moc cením! Změny v životním stylu se snaží nastavit tak, aby byly dlouhodobě udržitelné a aby člověku vyhovovaly. Jana je velice empatická, proto si už po pár minutách získala mou důvěru a pocit, že jí můžu říct vše. Rozhodně mohu jen a jen doporučit. Moc děkuji, Jani!

Iva Cabáková

Dostala jsem ke svým třicátinám nechtěný dárek a to v podobě roztroušené sklerózy. Po vstřebání tohoto šoku jsem se rozhodla, že musím něco v mém životě změnit. Rodina mi doporučila tento Institut funkční medicíny a výživy. Nechala jsem si vypracovat výživové poradenství. Díky paní Fabiánové (Dobišárové) se cítím nejen lépe ale i krevní testy potvrdily, že toto rozhodnutí bylo správné. Oceňuji velkou flexibilitu a hlavně skutečný zájem člověku pomoci. Bydlím v zahraničí a proto byly vedeny všechny konzultace online.

Tímto bych chtěla ještě jednou Anně poděkovat a motivovat všechny, že se obtíže skutečně vyplatí řešit.

Leona Mokrá

Když jsem se před rokem dozvěděla od doktorů svou diagnózu (roztroušená skleróza), byla jsem mírně řečeno v šoku. Proč já? A co je to vůbec za nemoc? Pak jsem si začala klást jiné otázky. Co je příčinou této nemoci? Jak si můžu sama pomoct? Bylo mi čím dál víc jasné, že nemůžu zůstat pasivní pacient odkázaný pouze na léky. Začala jsem hledat a objevila jsem IFMV. Dnes už vím, že to byla správná cesta. Děkuji mockrát Petře Štorch za rady, které skutečně pomáhají. Vždy je ochotná si na mě udělat dost času, vyslechnout mě a najít řešení. Moc oceňuji lidský a chápající přístup.

Pomohla mi změnit můj jídelníček a také uvažování o stravě. Nyní už vím, jak je důležitá kvalita potravin a že opravdu platí, jsme to, co jíme (a co vstřebáme). Stravování je pouze jednou z oblastí na které pracujeme. Důležitá je i psychika, pohyb, relaxace, obecně životní styl. Na vše od Petry dostávám plno tipů a rad.

Odměnou mi je více energie, větší klid a spokojenost. Také mám dobré zdravotní výsledky. Za to vše jsem moc vděčná.

Přeji Petře i celému teamu IFMV vše dobré a děkuji, že pomáháte 🙂

Zuzana Zachardová

K IFMV jsem se dostala počátkem roku 2020 na doporučení mé kamarádky, které jsem za to velkým dlužníkem. Po pěti letech marného hledání ztraceného zdraví se díky IFMV cítím jako naprosto zdravý a normálně fungující člověk, který má radost ze života. Po nesčetných hospitalizacích a snad stovkách návštěvách lékařů, které nevedly absolutně nikam…..jsem poprvé pocítila, že se někdo opravdu zajímá o můj zdravotní stav, že mi chce někdo pomoci a také se tak stalo! Péče Institutu je naprosto precizní, individuální, profesionální, ale zároveň velmi osobní. První výsledky zlepšení jsem pocítila už po cca 14 dnech dodržování doporučení, která mi byla sestavena na míru…. Ještě před rokem by mě s mými 48 kg, neskutečnou únavou, bolestmi celého těla a pocitem naprosté bezmoci NENAPADLO, že v tu samou dobu za rok se s chutí najím, budu sportovat a užívat si krásného období vysněného těhotenství.

Touto cestou bych moc ráda poděkovala celému týmu IFMV, a to především mé terapeutce Anně Fabiánové (Dobišarové) za úžasnou péči a za to, že je mi tak dobře. Jsem na Vás neskutečně pyšná, za to co děláte. IFMV naprosto vřele doporučuji a DĚKUJI.

Eva Kočicová

Komplexní přístup k fungování těla v kombinaci s moderními zdravotnickými metodami a laboratorními testy hodnotím jako nejúčinnější kombinaci pro odhalení příčiny zdravotního omezení/onemocnění a postupnou eliminaci chronických potíží. V mém případě se již v prvních měsících zmírnily projevy potravinové alergie, stresové zátěže, později se zlepšení projevilo v samotných výsledcích laboratorních rozborů krve. Velmi doporučuji všem, které trápí těžší chronické onemocnění, nebo i “jen” mírné zdravotní omezení, se kterým se třeba už i naučili fungovat, ale snižuje kvalitu jejich každodenního života. Na pomoci v Institutu funkční medicíny a výživy oceňuji navíc velmi profesionální a laskavý přístup s přesahovými znalostmi a zkušenostmi terapeutů.

Ivona Bartošová

Krasny den, Zaneto. Co se tyka zdravotniho stavu tak je zjevne, ze dieta mi jen prospiva. Problemy se spanim uz v podstate nemam. Rychle usinam, spim celou noc a rano se budim po cca 6 az 7 hodinach. Ne vzdy uplne super odpocata, ale to zalezi taky na praci, na dobe kdy jdu spat a na tom jestli jdu spat najezena nebo ne. Ale buzeni v noci v podstate neprobiha, coz je maly zazrak po tolika letech nocniho koukani do stropu. Jidlo jsem si rozvrhla tak, jak jsme se o tom bavili posledne a musim uznat ze i kdyz je to trosku narocnejsi na pripravu, tak nemam hlad a vecer nejdu spat najezena, protoze posledni jidlo (coz je vetsinou shake) je kolem 9 hodiny cca 3 hodiny pred spankem. Zazivaci problemy nemam zadne. Temer mi zmizela bradavice na malicku na noze. Nevim jestli ma dieta vliv i na menstruacni cyklus ( ale predpokladam ze ano, protoze ovlivnuje cele telo) ale zacina se mi pomalu upravovat menstruacni cyklus, ktery jsem doted po asi 10 letech antikoncepce mela dost rozhazeny.

Musim rict ze dieta neni uplne snadna ale funguje. Po tech 3 mesisich se zacinaji projevovat prvni znamky zlepseni zdravotniho stavu a to je uzasne. Jsem neskutecne zvedava jake budou vysledky po pul roce nebo roce. Ale i to co se odehralo doted je maly zazrak, protoze nektere veci me trapily hodne dlouho a stacily nyni tri mesice a je po problemu nebo alepson vidim jeho zlepseni.

Dekuji za vsechny Vase rady a trpelivost se mnou,

Ivona

Lucie Ouřeníková

Evu Hájkovou jsem potkala, lépe řečeno vyhledala, na doporučení jiných v Austrálii. Měla jsem již delší dobu, několik let, výrazné zažívací potíže, které se právě v Austrálii zhoršily. Domluvily jsme se tedy na celkové analýze zdravotního stavu, což je jedna z typu konzultací, které nabízí. Bylo mi řečeno, že mám zvýšenou propustnost střev. Eva mi na základě tohoto navrhla speciální jídelníček, který jsem dodržovala, vše mi perfektně vysvětlila a vždy byla ochotna odpovídat na mé dotazy. Můj zdravotní stav se velmi rychle změnil a zlepšil, začala jsem fungovat jinak a bylo mi celkově skvěle. Za toto poznání a vědomí, že je tady někdo, kdo je ochoten pomoci, jsem Evě velmi vděčná.

Petra Holasová

Vše jsem provedla jak jsi mi poradila, vyrážka postupně mizela a již se nerozšiřovala, avšak Gábinka začala trpět zácpou. Znovu jsem Tě tedy kontaktovala a poprosila o radu. Opět jsi neváhala a s vervou Tobě vlastní jsi mi urychleně a obsáhle poradila. . Sama jsem si ještě vyčetla přidávat čerstvé borůvky do stravy. A světe div se, pomohlo to. Gábinka je po dvou měsících terapie bez vyrážky, ekzému a zácpy.Chtěla bych Ti, Evi, ještě jednou poděkovat a budu ráda, když Tě budu moci kontaktovat v případě, že se vyskytnou určité zdravotní problémy. Měj se krásně. S úctou Petra H

Petra Maloštíková

Vďaka Evě som sa utvrdila v tom, že synovi dávam len to najlepšie a získala som nové vedomosti. Veľmi mi pomohol aj príklad týždenného jedálnička, z ktorého občas čerpám, keď nemám inšpiráciu čo uvariť. Určite pani Hájkovú odporúčam aj ďalším ľuďom, ktorí si nie sú istí a potrebujú sa poradiť ohľadne stravovania. Ak budem v budúcnosti ešte niečo potrebovať, s radosťou sa na ňu opäť obrátim. ĎAKUJEM!

Marie Křepelková

Po vyplnění dotazníku jsem obdržela 30 ti denní RESET program, který jsem se snažila dodržovat. Již po 14 dnech jsem se cítila dobře, bolesti přestaly a celkově jsem měla více energie. Nedodržela jsem sice plných 30 dní, jenom asi 25 ale snažím se jíst zdravě, podle návodů a receptů od paní Evičky. V květnu to bude již rok, nemám žádné bolesti, cítím se skvěle, jsem stále plná energie.

Karin Drozd

Po dlouhých měsících v bolestech a naprosté ne-pomoci ze strany klasické medicíny jsem narazila na IFMV a ve spolupráci s Annou Fabiánovou se můj zdravotní stav začal velmi rychle zlepšovat. Cením si zejména času, který mi Anna věnovala, abychom společně našly nejvhodnější cestu k uzdravení. Mám radost z poskytnutých materiálů a doporučení, které mi po konzultacích Anna posílá i v psané podobě a tudíž se k nim mohu stále vracet.

Pavla Smetanová

Se spoluprací s Janou Zahradníkovou jsem byla velice spokojena. Díky jejímu vnímavému a citlivému přístupu k mé 12ti leté dceři jí dokázala, že se dá spousta věcí změnit. Dcera se snaží dodržovat nové návyky a zároveň na ní vidím a vnímám, což je nejdůležitější,  že je spokojena sama se sebou a jejím tělem! :-). Přístup Janičky je dokonalý. Děkuji jí za velkou pomoc.

Monika Věžníková

Jsem velice spokojená se spoluprácí s touto klinikou. Nejen že se můj zdravotní stav zlepšil, ale také jsem obohacena o spoustu užitečných informací, které mi moje terapeutka Anna Fabiánová poskytla. Množství zaslaných materiálů, různá doporučení a podpora, kterou mi poskytuje, mě posouvá dál. Moc se mi líbí, že to není jak u klasického doktora, který má na vás pár minut. Na klinice se mi věnují tak dlouho, jak jen je potřeba, zodpoví veškeré moje otázky a hlavně vysvětlí proč tomu tak je. Díky nim mám pocit, že mi moje nemoc doposud více dala, než-li vzala.

Kliniku velice doporučuji, obzvláště těm, kteří se nebojí vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou!

Michelle Losekoot

Zajít za Petrou Štorch z IFMV bylo jedno z nejlepších rozhodnutí minulého roku. I přesto, že jsem neměla žádné vážné zdravotní problémy, se kterými bych se odvážila přijít za svým obvodním lékařem, trápila mě silná únava, časté nemoci, nadváha a pravidelné migrény. V rámci roční spolupráce, kdy jsem postupně zapracovávala do svého života Petřiny návrhy na změny, postupně všechny neduhy vymizely. A co víc, začalo se zlepšovat i spoustu jiných věcí. Petře a jejímu týmu patří jedno velké díky, jsem vděčná, že mohu i nadále být jejím klientem.

Kateřina

Jsem případem pacienta, který se cítil mizerně, přestože klasická medicína neobjevila žádný fyziologický nález. Měla jsem problémy hlavně se  zažíváním.  Už jsem nemohla jíst skoro nic, byla mi stále zima, byla jsem unavená, měla jsem špatnou pleť, migrény, špatně jsem spala a zažívala úzkosti. Klasická medicína mi nabídla několik vyšetření, z nichž se neukázal žádný výsledek, který by naznačoval výraznější zdravotní nerovnováhu. Praktická lékařka mi napsala léky k dlouhodobému užívání, které příznaky zmírnily, ale neodstranily.. V gastroporadně (paradoxně) jsem nedostala prakticky žádnou radu ohledně stravování. Teprve s pomocí Institutu a terapeutky Petry Storch se začal můj stav pomalu zlepšovat. Petra podrobně prozkoumala můj stávající jídelníček a životosprávu a stanovila konkrétní doporučení  – jak se stravovat, jak upravit denní režim, na základě výsledků krevního rozboru vybrala vitamíny, minerály a přírodní doplňky stravy, které potřebuji. Dostala jsem také spoustu internetových odkazů na zdroje surovin, recepty a doporučenou literaturu, spolupracuji také s psychoterapeutkou.

Na práci terapeutů Institutu oceňuji nejvíce čas, který tu je pro každého klienta dostatečně dlouhý a také individuální přístup – terapie je šitá na míru mému typu. Na to není v systému našeho zdravotnictví vůbec čas. Z konzultací i mailové komunikace s terapeutkou cítím lidskost, zájem a podporu – realizovat všechny změny totiž není jednoduché. Po dvou měsících naší spolupráce se cítím pročištěná a i když určitě zatím ne úplně zdravá, vnímám pozitivní změny v mnoha oblastech a vím, že jsem na správné cestě ke zdraví a síle.

Nelituji vynaložených prostředků, času ani energie. Práci na změně našeho života k lepšímu za nás nikdo neudělá, jsou ale dobří lidé a odborníci, kteří nás dokážou podpořit a pomoci.

Děkuji.

Jana Přidalová

Milá Evo, milá Andreo,
Moc vám oběma děkuji za úžasný jídelníček a analýzu, velmi se mi líbí stručnost a jasnost, a je skvělé, že mohu stravu obohatit i tak, aby byla dobrá pro miminko. Vaše rady jsou skvělé. Ještě jednou vám oběma opravdu velmi děkuji, je to úžasná věc, co děláte.
Se srdečným pozdravem,
Jana Přidalová

Bára Tóth

Dobrý den Evo,
píšu, abych Vás informovala, jak jsem na tom DOBŘE! Jsem již přes měsíc bez příznaků ulcerózní kolitidy. S vámi předepsanou dietou jsem pak brala ještě minimálně invazivní léky, ne kortikoidy. Zkusila jsem je 3 týdny před dobráním vysadit a ejhle, byla jsem ok. Hodně to přičítám také psychice, na terapii jsem řešila, proč se onemocnění asi vyskytlo a udělala také posun v psychické oblasti. Tak asi vše dohromady zapůsobilo a jsem fit ?
Děkuji za nasměrování. Spousty tipů a výživových doporučení se nadále držím a prospívá mi to.
Přeji Vám vše dobré!

Karolína Petrová

S celým týmem (zejména s paní Evou Klečkovou, která byla mou hlavní terapeutkou), jsem byla velmi spokojená. Na můj zdravotní problém pohlížela komplexně a z různých perspektiv, které Vám běžný lékař neposkytne. Vždy, kdy jsem měla nějaký dotaz, mi jej zodpověděla a poradila mi, když to bylo potřeba. Troufám si říci, že můj zdravotní stav se velmi zlepšil a moc Vám děkuji za Vaši pomoc během celé cesty.

MUDr. Petra Hrabánková

Děkuji Evi za dnešní školení, asi 9 měs se zajímám o funkční medicínu počínaje náhodným objevem knihy Autoimunitním řešení od Amy Myers. Nedávno jsem na Instagramu objevila Institut funkční medicíny a výživy a Tebe, napsala jsem Ti a zjistila jsem, že jsme skorou sousedé. Dnes jsem začala prvním prezenčním kurzem v Seminariu na Téma Doplňky stravy a konečně si začínám pomalu skládat náročné puzzle funkční medicíny, díky moc:-))) S pozdravem Dr. Petra Hrabánková, Úvaly

Šárka Chudíková

Přišla jsem k Žanetě s chronickým zánětem žaludku a úzkostí. Momentálně se cítím o 100% lépe. Problém se žaludkem necítím už téměř vůbec, má úzkost je pocitově hodně eliminovaná, bych řekla na minimum (to ještě doladíme, to už vím). Dříve mě každý den bolel žaludek, nemohla jsem skoro nic jíst, podnikat (chodit ven s přáteli, pracovat, koníčky, atd.) Každý den jsem také byla ve velkém napětí z úzkosti. Dnes jsem nesrovnatelně šťastnější a mám hlavně i energii. Ještě k Žanetě chci určitě zajít a doladit můj zdravotní stav, protože vím z mé vlastní zkušenosti, že jsou za ní vidět velké výsledky. A kdykoliv bych měla nějaký zdravotní problém, tak ho nebudu řešit jen z lékařem, ale i s ní. Moc díky za Vaši práci.

Zuzana Krutská

Po zbytek života si ponesu větu paní Evy: „Zuzi, hlavně se hoďte do klidu! Nejdůležitější je šťastná a spokojená maminka…“ Měla naprostou pravdu, díky Evě jsem začala nahlížet na zažívací problémy mých synků přes sluncem zalité brýle a navždy odložila ty, co vidí vše černě. A světe div se… Děti jsou zdravé, potíže pominuly jak mávnutím čarovného proutku. Mají šťastnou a spokojenou maminku. PANÍ EVO, DĚKUJI!!!

Lucie Kunstová

Dnes už je to pár měsíců po konzultaci a já mohu říct, že mi ekzém z 99% zmizel. Bylo to těžké, ale musím říct, že mi Evička moc pomohla, a to nejen po fyzické stránce, ale také po psychické. Pokud mě cokoli trápilo, byla ochotná vše semnou řešit a cokoli zkonzultovat. Na cokoli jsem se zeptala, Evička mi hned odpověděla, ale hlavně mě neuvěřitelně podporovala, což je strašně důležité. Evi, já ti moc děkuji za tvoje zlaté rady, jsem moc ráda, že tě znám.

Ing. Jana Přibylová

Můj obrovský dík proto patří také Evě, která mi velmi ochotně poradila, jak mám upravit svou stravu tak, aby tělo mělo dostatek živin a nic mu nechybělo. Jelikož jsem od malička vegetariánkou a nyní již téměř výhradně vegankou praktikující jak RAW stravu, tak vařenou veganskou stravu, bylo bezpodmínečně nutné, nastavit stravu tak, aby mělo tělo dostatek živin a mohlo se připravit na případné těhotenství. Eva je člověk se srdcem na pravém místě a svým klientům předává maximum informací a skvělou péči. Jsem ji za její práci velmi vděčná a fandím ji, aby si jí s celou její rodinou moc a moc dařilo.