eva.kleckova-500x500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní a funkční výživy

Vzdělání a praxe

Eva vystudovala nutriční terapii a naturopatii v Anglii na Natural Healthcare College. Studium propojovalo moderní přístupy funkční výživy se znalostmi tradičního přírodního lékařství. V posledním ročníku se v rámci klinické praxe věnovala klientům s poruchami metabolismu krevního cukru a využití metody přerušovaného půstu v terapii. Po návratu do Čech v roce 2014 pracovala pro českou pobočku Greenpeace. Kromě individuálních konzultací vede i skupinové kurzy, ve kterých se zaměřuje na souvislosti mezi stravou a zdravím a zdravotní prevenci.

V rámci dalšího vzdělávání absolvovala kurzy Institutu Funkční Medicíny a Výživy. Protože z vlastní zkušenosti ví, že zdravá strava je jen polovinou příběhu, zajímá se o psychologii výživy, tedy jak naše emoce, postoje, myšlenky a další faktory ovlivňují náš vztah k jídlu a jak ho pomáhat proměnit.

Cesta k funkční výživě

K zájmu o nutriční terapii a funkční výživu Evu přivedly vlastní zdravotní problémy. Hlavně díky rodičům byla přirozená zdravá strava vždy součástí jejího života. Nicméně, pět let náročné práce ve finančním centru Londýna, kam v roce 2004 po škole odjela, s sebou přinesly chronickou únavu a hormonální problémy. Místo cesty klasické medicíny se rozhodla pro spolupráci s nutriční terapeutkou a během půl roku se její problémy výrazně zlepšily. Snaha porozumět co se v jejím těle děje, ji vedla k většímu zájmu o fyziologii a odtud byl už jen krok ke studiu nutriční terapie.

I díky této vlastní zkušenosti si uvědomila úžasný přirozený potenciál těla k samo-léčení a regeneraci. Pochopila, že zdravá strava není všechno a je nutné vnímat lidské příběhy komplexně a snažit se hledat opravdové příčiny problémů a individuální cesty při jejich řešení.

Zájmy

Ve volném čase se Eva věnuje rodině, józe a lukostřelbě. Ráda vaří a pěstuje zeleninu. S přítelem založila a provozuje malou salátovou ekofarmu.

V Institutu Funkční Medicíny a Výživy se Eva věnuje překladům odborných textů a nyní i práci terapeutky.