Monika Poledníková

Vzdělání a praxe

Monika studovala obor dietní sestra, který odstartoval její cestu k bylinám, aromaterapii a následnému studiu lidského těla po funkční stránce. Praktikuje holistický přístup ke zdraví, věnuje se i psychosomatice. Na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové vystudovala specializační program Léčivé rostliny, který následně rozvíjela prostřednictvím nejrůznějších kurzů a dalších studijních programů.

Ve fytoterapii se zaměřuje především na lokální rostliny a byliny. Sestavuje bylinnou léčbu na míru a míchá bylinné směsi (www.monikapolednikova.cz). Stála u zrodu, budovala a následně dělala téměř deset let šéfredaktorku magazínu o bylinách a přírodní léčbě. Úzce se zaměřuje i na aromaterapii. Okrajově se pak věnuje trenérské činnosti, kde se specializuje na bolavá záda, posílení ochablých svalů a cvičení se seniory.

Své služby doplňuje o masáže – sportovní i relaxační. Nejraději má však holistickou aromaterapeutickou masáž, která klientovi výrazně pomáhá nejen po stránce tělesné, ale i duševní. Věnuje se i dětem (kojenecké a dětské masáže), těhotným ženám (fytoterapie, aromaterapie, masáže pro nastávající maminky) a kojícím ženám (Monika je laktační poradkyní pod Laktační ligou ČR). Sestavuje bylinné čaje v průběhu šestinedělí).

Aby mohla všechny své služby zabalit do názvu Wellness kouč, absolvovala akreditovaný vzdělávací program „Kouč“ pod hlavičkou mezinárodní asociace koučů (ICF). Wellness koučování zaměřuje na posílení zdraví, kvalitnější životní styl, odstranění negativních návyků, hubnutí či změny v životě.