andrea-gazi

MUDR. ANDREA GÁŽI

Od dětství žije v malém městě na Pováží na Slovensku. Po povinných jízdách na základní a střední škole ve studiu pokračovala v jakési rodinné tradici. Po své mamince, zubařce, vystudovala stejný obor a ocitla se už dvacátý rok ve své soukromé zubní ambulanci.

Za všechna ta dlouhá léta má obrovskou životní zkušenost naplněnou poznáním, jak se během let mění pacienti díky svému životnímu stylu, preferovanému jídelníčku a postoji k životu. Sama se ocitla u lékaře s vysokou nadváhou a s tím souvisejícími vážnými zdravotními problémy, před otázkou co teď? Jedna cesta vedla k nekonečnému odstraňování důsledků pomocí klasické západní medicíny a druhá k poznání, jak jídlo samotné léčí. Tak se dostala nejdříve k veganství a později k živé stravě. Je za to nesmírně vděčná, protože jí odešly všechny zdravotní problémy a jako bonus zhubla o 40 kg.

V té chvíli ji hnala neskutečná touha podělit se o své poznání se všemi, kteří projeví zájem. A tak vznikl první RAW shop na Slovensku – Zelené Slnko. Své vědomosti předávala jednak v obchodě svým zákazníkům, ale také formou přednášek – laikům i odborné lékařské veřejnosti. Také rozhlas a tištěná média ji poskytly možnost předat kus svých vědomostí a zkušeností dál k těm, kteří je potřebují.

Hlad po vědomostech ale neustával a Vesmír ji nabídl nádhernou možnost nastoupit do prvního ročníku ALV v Praze, za což je velmi vděčná. Souhrou všech událostí a její touhou předávat dál svoje vědomosti a zkušenosti, přišla výzva v podobě lektorování na ALV.

Je pověstná svou kreativitou v kuchyni a neutuchající touhou vytvářet stále něco nového, krásného a přitom zdravého. Je vděčná za dosavadní ocenění své práce. Zároveň je to závazek pokračovat v nastoupené vysněné cestě, kterou si vědomě i nevědomě po celý svůj život až doteď přitahovala.