Vitamíny a minerály obsažené ve stravě se v lidském těle vstřebávají jen omezeně. Jejich příjem je limitován zažíváním. Pro správné fungování těla je důležité tyto látky průběžně doplňovat.

Nejvhodnější a nejefektivnější cestou pro prevenci je infuzní terapie. Díky nitrožilní aplikaci dochází k rychlejšímu nástupu účinku a maximálnímu zpracování funkční látky.
Na rozdíl od ústního podání nedochází k vyloučení zbylých vitamínů, minerálů a antioxidantů střevem nebo močí.

Infuzní terapie je vhodná:

 • jako podpora při léčbě akutního onemocněním,
 • při náročnějším stresovém období
 • po nemoci k podpoře regenerace těla
 • preventivně k posílení imunity

Oproti podání ústy se nitrožilní aplikací dokáže do těla vpravit větší množství potřebných látek (vitamínů, stopových prvků) bez toho, aniž by se zatížil trávicí systém. 

infuzní terapie

Na naší klinice nabízíme

 • infuze vitamínu C – 1 100 Kč
 • infuze B-komplex – 990 Kč
 • infuze multivitaminové – 1 150 Kč
 • infuze stopových prvků – 1 050 Kč  Dočasně nedostupné
 • infuze hořčíku – 590 Kč
 • mix infuzí multivitamín + stopové prvky – 1 490 Kč  Dočasně nedostupné
 • mix infuzí multivitamín + stopové prvky + hořčík – 1 590 Kč  Dočasně nedostupné
 • Balíček 6x infuze vitamínu C – 6 200 Kč

Pro objednání či konzultaci volejte

telefon+420 704 285 489

Infuze vitamínu C

Cítíte se unaveně, prodělali jste v poslední době virózu nebo prostě jen chcete podpořit svou imunitu? Nepodceňujte sílu vitamínu C!
Podporuje imunitní systém, pomáhá bojovat se záněty a je významným antioxidantem, který mimo jiné chrání také před stárnutím. Pomáhá ochraňovat tkáně a hojit rány, podporuje zdraví srdce a zároveň snižuje množství LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Navíc podporuje hormonální činnost, tvorbu kolagenu a pomáhá udržet přirozenou pružnost pokožky.

Naše tělo si vitamín C neumí samo vytvořit, přesto se bez něj neobejde. V podobě doplňků stravy je skvělým pomocníkem, ale bohužel naše tělo není schopno vstřebat celé podané množství. Infuze obsahují mnohem vyšší množství tohoto vitamínu (7,5 g), které je dodáno přímo do krve, a proto se nemusí těžce vstřebávat z trávicího traktu. Nástup účinků tohoto antioxidantu je pak mnohem rychlejší a zaručenější.

Vitamín C je vhodný pro každého, kdo chce podpořit funkce imunitního systému a celkové zdraví! Kontraindikace a vhodnost infuze posoudí náš lékař před podáním infuze. 

Infuze B-komplex

Vitamíny skupiny B, souhrnně nazývané jako B-komplex, jsou esenciální látky, které zajišťují správné fungování našeho organismu.

Tyto vitamíny jsou nezbytné pro správné fungování nervového systému, činnost srdce, zdravý vzhled vlasů, nehtů a pokožky, psychickou rovnováhu, snižují míru únavy a vyčerpání, podporují metabolismus, reparaci buněk, zvyšují vstřebatelnost mnoha látek, aminokyselin, minerálů atd.

Patří zde i kyselina listová, která se doporučuje užívat ve vyšším množství během těhotenství a před samotným otěhotnění. Dále je obsažen například vitamín B12, často deficitní u vegetariánů a veganů.

Infuze s vysokým množstvím těchto vitamínů je podána přímo do krve, a proto je mnohem účinnější, než je tomu u vitamínů z doplňků stravy, které musí projít trávicím traktem.

Infuze je vhodná pro každého, kdo chce podpořit funkce imunitního systému a celkové zdraví! Kontraindikace a vhodnost infuze posoudí náš lékař před podáním infuze. 

Multivitamínová infuze

Vitamíny podávané v infuzích zlepšují imunitu, podporují funkci enzymů a nervovou činnost, působí jako antioxidační ochrana, hojí rány, zlepšují stav pleti, posilují vlasy a nehty, a dokonce pozitivně ovlivňují naši náladu a životní energii.

Přípravek Viant obsahuje 13 vitamínů, které mají mnohonásobně vyšší koncentrace účinných látek, které se dostanou přímo do krve v množství, které je oproti běžnému preventivnímu užívání ústy mnohem účinnější.

Mezi obsažené vitamíny patří vitamín A, vitamín D3, vitamín E, vitamín K1, vitamín C a B-komplex.

Vysoké množství vitamínů v jedné infuzi je schopno odstranit potíže způsobené jejich nedostatkem.

Infuze je vhodná pro každého, kdo chce podpořit funkce imunitního systému a celkové zdraví! Kontraindikace a vhodnost infuze posoudí náš lékař před podáním infuze. 

Infuze stopových prvků

Lidské tělo pro správnou funkci potřebuje kromě minerálních látek a vitamínů rovněž stopové prvky. Tělo si je nedokáže vytvořit samo, musí je dostávat prostřednictvím stravy – ve stopových množstvích. Nedostatek stopových prvků, který je často zapříčiněn nekvalitní a neplnohodnotnou stravou, může způsobovat mnohé zdravotní problémy.

Infuze obsahuje adekvátní množství stopových prvků (jako např. Cr, Cu, Fe, Mn, Mo, Se, Zn, F a I), které je podáváno přímo do krve, a proto jej tělo dokáže plnohodnotně využít na rozdíl od podání ústy skrz doplňky stravy.

Infuze je vhodná pro každého, kdo chce podpořit funkce imunitního systému a celkové zdraví! Kontraindikace a vhodnost infuze posoudí náš lékař před podáním infuze.

Infuze hořčíku (Magnesium sulfate)

Hořčík je jeden z nejdůležitějších prvků v lidském těle, který je nezbytný pro mnoho biochemických reakcí a jeho nedostatek zhoršuje průběh prakticky každé nemoci.

Hořčík příznivě ovlivňuje nervy, svaly, kosti a zuby, snižuje únavu a vyčerpání, zlepšuje paměť a myšlení, podporuje imunitní systém, zabraňuje vzniku křečím, snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů s obsahem vápníku, reguluje krevní tlak, hladinu cholesterolu a funkce štítné žlázy, snižuje vznik žlučových kamenů a u mužů přispívá ke správné funkci prostaty.

Pravidelné doplňování hořčíku doporučujeme především osobám, které jsou často vystaveny stresu, mají problémy se spánkem, osobám s cukrovkou nebo sportovcům.

Infuze hořčíku je podána přímo do krve v množství, které je oproti běžnému preventivnímu užívání ústy mnohem účinnější.

Infuze je vhodná pro každého, kdo chce podpořit funkce imunitního systému a lépe zvládat stres. Kontraindikace a vhodnost infuze posoudí náš lékař před podáním infuze.

Pro objednání či konzultaci volejte

telefon+420 704 285 489