IFMV

Kdo jsme a co děláme

Koncem roku 2017 Mgr. Eva Hájková MBA, Žaneta Kremsa, FNLP a MUDr. Jan Vojáček CFMP založili Institut funkční medicíny a výživy, jehož hlavním cílem je zviditelnění oboru funkční medicíny a výživy tak, aby se tento obor dostal do širšího povědomí jak odborné tak i neodborné veřejnosti.

Dalším cílem institutu je vzdělávání lékařů, farmaceutů, nutričních specialistů, dalších zdravotníků, ale také neodborné široké veřejnosti v oblasti funkční medicíny a výživy.

Třetím segmentem je klinika funkční medicíny, výživy a naturopatie, která se zaměřuje na podporu klientů s chronickými onemocněními jak u dospělých tak i u dětí (kardiovaskulární, diabetes, autoimunitní, nadváha, obezita, alergie, potravinové senzitivity, zažívací potíže, hormonální nerovnováhy, zánětlivá onemocnění atd.) a nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukce či eliminace. Více informací zde.

Co je funkční medicína?

Funkční medicína se zaměřuje na hledání skutečné příčiny onemocnění. Používá k tomu nástroje funkční medicíny, jako je časová osa, matrix, detailní dotazníky a laboratorní testy. Do procesu léčby je zapojen hlavně pacient, terapeut v něm funguje v roli průvodce.

Tím, že se zaměřuje více na pacienta než na samotné onemocnění, dokáže funkční medicína obsáhnout celou osobu, ne jen izolovaný seznam příznaků.

Terapeuti funkční medicíny si na pacienty vyhradí dostatek času, poslechnou si historii se zaměřením na vzájemné vazby genetických faktorů, prostředí nebo životního stylu, které mohou ovlivnit dlouhodobě zdraví, nebo komplexní chronickou nemoc. Tímto způsobem podporuje funkční medicína každého člověka naprosto personalizovaně.

Zakladatelé

eva.hajkova-500×500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy
zaneta.kremsa-500×500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, cert. GAPS terapeutka
01-jan-vojacek

MUDR. JAN VOJÁČEK, CFMP

Lékař preventivní, funkční medicíny a výživy

Vzdělávací část IFMV

petra.storch-500×500

BC. PETRA ŠTORCH

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny, tradiční tibetské & himálajské medicíny
eva.kleckova-500×500

EVA KLEČKOVÁ, DIP. NNT

Terapeutka preventivní, funkční výživy & medicíny
anna-dobisarova

MGR. ANNA DOBIŠAROVÁ

Specialistka celostní výživy a funkční medicíny, farmaceutka