Za pár dní nám začíná astronomické léto. Toto období má většina z nás spojené s dovolenou, odpočinkem, dobrou náladou, teplem a především pobytem na slunci. Právě sluneční paprsky jsou pro nás nezbytné kvůli produkce vitamínu D, pomáhají zlepšit náladu a jsou přirozeným zdrojem tepla. Ale také mohou být nebezpečné a způsobit vážné zdravotní problémy. Jak se slunit s rozumem, jak ze slunečních paprsků co nejvíce profitovat, ale také jak se ochránit před poškozením (nejenom) kůže, to se dozvíte v dnešním článku. Jak je to s hnědnutím kůže? Z celkových UV slunečních paprsků tvoří zhruba 95 % záření UV A. To proniká do kůže a působí na …
O antioxidantech jste určitě už slyšeli. Jde o často skloňované téma, nejenom u nás na klinice IFMV. Jsou důležité a je vhodné dbát na jejich příjem. Zlepšují odolnost a vitalitu organismu, působí proti stárnutí. Dnes se podíváme na to, jak antioxidanty fungují, kdo by si měl jejich příjem obzvlášť hlídat a jak je možné je přirozeně doplňovat. Antioxidanty jsou chemicky různorodou skupinu látek, které zabraňují volným radikálům v poškození buněk. Toto je taková obecná definice, která toho běžnému člověku moc neřekne. Ale nebojte se, protože my si ji hned vysvětlíme. Volné radikály kyslíku se v našem těle tvoří neustále, neboť jsou součástí …
Existuje nepřeberné množství typů diet, které je založeno na různých principech, ať už pro tělo vhodných, méně vhodných nebo opravdu nevhodných. Ti, kteří vyzkoušeli několik diet, o to tom určitě ví své. Proč jedna dieta někomu zabírá a jinému ne? Jak vybrat opravdu účinnou metodu pro sebe? Odpovědí je DNA Diet test. DNA v našich genech totiž zodpovídá mimo jiné i za to, jak dokáže náš organismus metabolizovat třeba tuky, které přijímáme v potravě. Efektivitu a rychlost jejich vstřebávání a ukládání, nebo i sklony k problémům s vyšší hladinou cholesterolu v krvi. Stejně tak existují geny, které řídí spalování tuků. …
Rozhovor se specialistkou na omlazují masáže obličeje Letos jsme na naší klinice Institutu funkční medicíny a výživy otevřeli zcela unikátní Anti-aging program, jehož základem je specializovaný laboratorní test, poznatky funkční medicíny, ale také terapie červeným světlem a speciální omlazující masáže obličeje včetně detailní diagnostiku obličejových svalů. Tento program pomáhá brzdit projevy stárnutí organismu jako celku a setkáte se při něm s Anti-aging terapeutem, ale i se skvělou face terapeutkou Valerií Voskoboevou. Právě ona nám dnes přiblíží účinky obličejové masáže. Co vše dokáže odhalit správná diagnostika obličeje? Díky diagnostice obličeje získáte představu o tom, v jakém stavu jsou vaše obličejové svaly a dokážete …
Našli jste se, v některé s výše uvedených vět? Ze sociálních sítí, z internetu, reklam a časopisů se na nás usmívají štíhlé modelky nebo celebrity a radí, jak zhubnout. Co jíst a nejíst, kdy a kde. Někdo se chlubí tím, že u diety pije červené víno a zajídá to čokoládou. Někdo zase chroustá jenom syrovou zeleninu a pije smoothies. Pojďme se dnes podívat na některé typy diet, které jsou v posledních letech velmi populární a efektivní, ale přesto se dají označit za zdravé.
Jde o poměrně malý laločnatý orgán, který plní funkci endokrinní žlázy (žlázy s vnitřní sekrecí) a najdeme jej v krku pod štítnou chrupavkou, těsně pod hrtanem a je umístěna na obou stranách průdušnice. Horní konec štítné žláz se nachází pod úrovní hmatatelného výstupku hrtanové chrupavky. Průměrná hmotnost štítné žlázy je u zdravého člověka asi 10 až 20g.
Tohle slovní spojení známe snad všichni. Ale co si pod těmi slovy máme vybavit? Hromadu klíčků a mrkve? Tofu? Salát? Žádné koláčky, zákusky ani sladkosti? Co to vlastně znamená „jíst zdravě“? Co máme dělat a nedělat, jíst a nejíst?
Ačkoli název „mitochondrie“ může znít trošku tajemně nebo jako zaklínadlo, tak jde v přírodě o nezbytnost. Máme je my lidé, mají je zvířata a dokonce i rostliny. A ne jednu, ale miliony a miliardy. Jedná se o orgány – respektive organely drtivé většiny buněk.
Lámete si hlavu nad tím, proč se vám nedaří zhubnout? Máte pocit, že pro to, abyste se zbavili přebytečných kil, děláte maximum? Správně jíte a cvičíte, ale váha stále nejde dolů? Může za tímto nezdarem stát i stres!
Pokud se člověk rozhodne snížit svou hmotnost, ať už je to o pár kilo nebo jde o radikální hubnutí v řádech desítek kil, je to vždy v prvé řadě o nastavení mysli. Až pak o tom, jakou formu diety vybereme, nebo jestli se začneme „jenom“ více hýbat. Na tom záleží i to, zda si po dosažení ideální váhy tuto váhu jsme schopni udržet. Pojďte se s námi dneska podívat na některé typické nástrahy, které na nás při hubnutí mohou čekat, a hlavně vám prozradíme, jak se s nimi jednoduše vyrovnat.