imunita

Imunita je schopnost našeho těla bránit se patogenům. Jaké máme možnosti ji posílit?

Vítejte na stránce, na které jsme shrnuli nejdůležitější informace potřebné pro pochopení naší síly a možností k výrazné podpoře obranyschopnosti.

 

Věděli jste, že...

Věděli jste, že...

… imunitní systém funguje správně, pokud je v pořádku a v rovnováze náš celkový mikrobiom? Přes 70 procent imunitního systému tvoří střevní mikrobiom. Jakmile je střevní mikroflóra v dysbióze, ovlivňuje to kromě jiného i imunitní reakce a schopnost organismu se bránit infekcím. To, jakými způsoby tedy může podpořit rovnováhu a správnou funkci našeho střevního mikrobiomu, se můžete dočíst v našem blogovém článku Jak pohybová aktivita souvisí  s mikrobiomem.

… každý vitamín v našem organismu má svou specifickou funkci a podílí se na řadě biochemických reakcích, tedy i na činnosti buněk imunitního systému? Klíčovou roli hraje mimo jiné i vitamín C a D. Nedostatkem vitamínu D jsme ohroženi především v zimě a dlouhodobý deficit tohoto vitamínu může být příčinou (nejenom) vzniku autoimunitních onemocnění. Důležitou roli ale hraje právě při akutních infekcích. Udržování jeho adekvátní hladiny je tedy nezbytné. Jak jej správně doplnit? Jaké jsou přirozené zdroje vitaminu D i C a jakými dalšími způsoby můžeme podpořit imunitní systém? Více informací naleznete v blogovém článku ZDE.  

infuzní terapie, tedy podávání vitamínů přímo do žíly, pomáhá k okamžitému doplnění potřebných látek? A to jak k výraznému posílení imunitního systému, tak při dlouhodobém stresu, vyčerpání či po nemoci k urychlení rekonvalescence. Nitrožilním podáním se docílí zvýšení koncentrace látek v buňkách bez zatížení trávicího traktu a organismus se stane výrazně odolnějším proti zánětům a infekcím. Zjistit více informací o infuzní terapii. 

Imunita u dětí

Imunita u dětí si zaslouží svůj vlastní prostor. Proto jsme pro vás připravili online webinář, který obsahuje nejdůležitější informace. Dozvíte se v něm, jaké hlavní vlivy ovlivňují imunitní systém, jaká je role tělového mikrobiomu pro imunitní systém, role výživy v budování imunitního systému a hlavní nutrienty posilující imunitní systém. Jaké jsou nejčastější deficity u dětí a jak je řešit. Dozvíte se, jak řešit konkrétní zdravotní problém pomocí konkrétních probiotických kmenů, jak vhodně připravit dítě na očkování a jaké jsou vhodné byliny v pediatrii. Záznam z webináře naleznete ZDE.

 

Chcete se dozvědět víc o tom, jak podpořit imunitu? Nechte se inspirovat našich článků na blogu.