01-jan-vojacek

MUDR. JAN VOJÁČEK, CFMP

Mentor lékařů v programu funkční medicíny

Vzdělání a praxe

Otec chirurg, matka učitelka a oba velice sportovně založení. Tyto vzory a zázemí předurčili cestu Jan Vojáčka. Po gymnáziu nastoupil na lékařskou fakultu univerzity Palackého v Olomouci, ale ani přes náročnost studia neopustil dráhu sportovce a hrál fotbal za 3.ligový Uničov.

Po promoci na lékařské fakultě chtěl dokonce otestovat svoje možnosti v profesionálním fotbale a přidal s k prvoligovému A týmu Sigmy Olomouc. S vůlí, pracovitostí a štěstím se mu podařilo v sezóně 2006/2007 nastoupit k 21 prvoligovým zápasům. Takto několik let žil aktivním sportovním životem, včetně štace ve Skotsku, kde kromě fotbalu měl čas na seberozvoj a studium jiným medicínských směrů než klasických. Zároveň ho zajímala podstata života jako takového a studoval různé směry životních filozofií.

Po návratu ze Skotska nastoupil na ortopedickou kliniku fakultní nemocnice v Olomouci, ale cítil, že to není jeho poslání. To našel až na klinice Endala, kde postupně rozvíjel své znalosti a praxi co by lékař tzv. funkční medicíny, která splňovala jeho představy o komplexním přístupu k léčení lidí. Funkční medicínu následně vystudoval na univerzitě funkční medicíny pod jihokalifornskou univerzitou zdravovědy a získal tak titul CFMP – Certified functional medicine practitioner, certifikovaný praktik funkční medicíny.

Funkční medicínu praktikuje na klinice Endala v Praze. Je autorem knihy Umění být zdráv, mnoha článků a vystoupení o možných příčinnách vzniku chronických onemocnění, o životě a o tom jak docílit a udržet zdraví. V Institutu funkční medicíny a výživy působí jako mentor pro lékaře v programu funkční medicíny.

Ostatní členové