zaneta.kremsa-500x500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka na funkční výživu a zdravý životní styl, certifikovaná GAPS terapeutka

Vzdělání a praxe
Výživu vystudovala v Anglii na School of Natural Health Sciences, kde se specializovala na potravinové a environmentální alergie (SNHS). V roce 2016 získala v anglické Cambridge u Dr. Natashy Campbell McBride certifikaci na GAPS terapeuta (CGP). V témže roce absolvovala ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body System, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou v oblasti funkční medicíny. Ten v dubnu 2018 zakončila certifikací FNLP (praktik funkční výživy a životního stylu).  V České republice pracovala 2 roky jako asistentka klinických studií, fáze 3.

Žanetu můžete znát ze stránek Živá kultura, kde do roku 2018 pravidelně publikovala články a GAPS recepty a napsala dvě kuchařky: Snídaně trochu jinak a Vaříme trochu jinak. V roce 2018 moderovala společně s Hanou Štipák online konferenci Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, kterými se dá příznivě ovlivnit zdravotní stav budoucích generací.

Žaneta je spoluzakladatelkou Institutu funkční medicíny a výživy, kde působí jako mentorka pro terapeuty na klinice IFMV a pro lékaře v programu funkční medicíny.

Cesta k funkční výživě
K funkční výživě se Žaneta dostala skrze své vlastní zdravotní problémy, které jí začaly potom co absolvovala očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a proti meningokokovým infekcím. To vše během dvou měsíců, jako ochranu před vycestováním do zahraničí. Své problémy veskrze vyřešila skrze GAPS nutriční protokol, na kterém byla celkem 2x, ale kvůli problémům s trávením tuků a histaminové intoleranci se jí nedařilo protokol dokončit. Ze stejného důvodu si prošla certifikací GAPS terapeuta, kde se naučila, jak tento terapeutický protokol přizpůsobit různým potřebám. V té době také přišla do kontaktu s funkční medicínou a Žaneta se naučila, že k tomu aby se uzdravila, potřebuje porozumět co se doopravdy děje s jejím tělem, najít jeho potřeby a zacílit pravou příčinu onemocnění.

Zájmy
Ve svém volném čase se Žaneta ráda věnuje malbě abstraktních obrazů. Od roku 2006 žila se svou rodinou v zahraničí, kde se často stěhovala do různých destinací. Žila např. v Mexiku, Španělsku, Kataru, Rusku, Turecku, Austrálii nebo Argentině. Mluví anglicky a španělsky. V roce 2016 se vrátila do Prahy a nyní se usadila v okolí Brdských lesů.

www.zanetakremsa.cz
https://www.instagram.com/zanetakremsa/

Ostatní členové