zaneta.kremsa-500x500

ŽANETA KREMSA, FNLP

Specialistka funkční výživy, cert. GAPS terapeutka

Vzdělání a praxe
Výživu vystudovala v Anglii na School of Natural Health Sciences, kde se specializovala na potravinové a environmentální alergie (SNHS). V roce 2016 získala v anglické Cambridge u Dr. Natashy Campbell McBride certifikaci na GAPS terapeuta (CGP). V témže roce absolvovala ve Spojených státech amerických tréning funkční výživy Full Body System, který je veden mezinárodně uznávanou Andreou Nakayamou, který v dubnu 2018 zakončila certifikací FNLP (praktik funkční výživy a životního stylu). Dále se vzdělává na několika institucích, mezi něž patří např. funkční výživa na Chriss Kresser Institute, genetické mutace u Dr. Bena Lynche v Seeking Health Educational Institute nebo čínská medicína na 1. škole tradiční čínské medicíny. V České republice pracovala 2 roky jako asistentka klinických studií, fáze 3.

Kromě poradenství pořádá také workshopy a semináře, je aktivní členkou SHEI komunity a společně s manželem zastupuje v České republice Weston A. Price Foundation.

V roce 2012 založila s Janou Dell Plotnárkovou stránky Živá kultura, kde do roku 2018 pravidelně publikovala články a GAPS recepty. S Janou také napsala dvě kuchařky: Snídaně trochu jinak a Vaříme trochu jinak.
V současné době spolupracuje s Hanou Štipák, se kterou pořádá online konference. První takovou byla konference Miminko maminko, která se zaměřuje na faktory, kterými se dá příznivě ovlivnit zdravotní stav budoucích generací.

Cesta k funkční výživě
K funkční výživě se Žaneta dostala skrze své vlastní zdravotní problémy, které jí začaly potom co absolvovala očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, žluté zimnici a proti meningokokovým infekcím. To vše během dvou měsíců, jako ochranu před vycestováním do zahraničí. Své problémy veskrze vyřešila skrze GAPS nutriční protokol, na kterém byla celkem 2x, ale kvůli problémům s trávením tuků a histaminové intoleranci se jí nedařilo protokol dokončit. Ze stejného důvodu si prošla certifikací GAPS terapeuta, kde se naučila, jak tento terapeutický protokol přizpůsobit různým potřebám. V té době také přišla do kontaktu s funkční medicínou a Žaneta se naučila, že k tomu abych se uzdravila, potřebuje porozumět co se doopravdy děje s jejím tělem, najít jeho potřeby a zacílit pravou příčinu onemocnění.

Zájmy
Ve svém volném čase se Žaneta věnuje malbě obrazů, manželovi a dceři Mie. Od roku 2006 žila se svou rodinou v zahraničí, kde se často stěhovala do různých destinací. Žila např. v Mexiku, Španělsku, Kataru, Rusku, Turecku, Austrálii nebo Argentině. Mluví anglicky a španělsky. V roce 2016 se vrátila do Prahy a se svou rodinou se plánuje usadit v okolí Brdských lesů.

Web:
www.zanetakremsa.cz

Ostatní členové