eva.hajkova-500x500

MGR. EVA HÁJKOVÁ, MPH, MBA

Specialistka preventivní, funkční medicíny a výživy

Vzdělání a praxe
Eva vystudovala bakalářský a magisterský program ochrany veřejného zdraví na lékařské fakultě Ostravské univerzity a následně od roku 2006 profesně působila jako konzultantka v preventivní medicíně a jako koordinátorka screeningových programů (rakovina prsu, děložního čípku a střeva, neonatální screening) pro National Health Services (NHS) v Londýně, UK. Dále se profesně vzdělávala na London School of Hygiene and Tropical Medicine v Londýně, kde se věnovala převážně epidemiologii a preventivní medicíně. Dále vystudovala executive MBA na ESCP Europe v Londýně, kde se především zaměřila na online entrepreneurship (fitness, výživa & zdraví). Momentálně studuje na několika institucích zabývajícími se funkční medicínou a výživou, konkrétně Institute for Functional Medicine a Chris Kresser Institute. Jelikož výživa Evě byla oborově vždy blízká, vystudovala ještě v ČR výživové poradenství.

Eva je autororkou knihy Hravě o živé stravě, která se zabývá problematikou vhodnosti vitariánství a veganství u dětí a jedná se o vůbec první českou publikaci na toto téma. Věnuje se také publikační činnosti (Bylinky Revue, Moje Meduňka, Sféra, Bio a Styl atd) a pořádá vzdělávací semináře, konference a workshopy.

Cesta k funkční výživě
Jako konzultant a specialista v preventivní medicíně, kterou Eva praktikovala především v UK brzy zjistila, že konvenčně naučené modely v praxi nefungují velmi efektivně a že se konvenční medicína zaměřuje na potlačení symptomů, místo na opravdu smysluplnou prevenci a na hledání příčin zdravotních problémů. Poprvé se o funkční medicíně a výživě dozvěděla v Anglii a poté v roce 2013, když se s celou rodinou přestěhovala do Austrálie, začala tento obor více studovat přes IFM v USA a zavedla principy a matrix do své praxe jako výživový specialista. Pomocí změny rodinných stravovacích návyků a životního stylu se rodina zbavila potravinových a environmentálních alergií, astmatu a ekzémů. Evin syn Tomáš se pomocí principů funkční výživy zbavil čtyř kazů zcela bez vrtání.

Zájmy
Eva je rodačkou z Ostravy, ale posledních 13 let, žila se svým manželem a dvěma dětmi v Austrálii. Koncem roku 2016 se s celou rodinou vrátila do České republiky a momentálně žije v Šestajovicích u Prahy. V poslední době se Eva hodně věnuje své vlastní značce vysokorychlostních mixérů eva hajkova®, kterou představila koncem roku 2017.

Web:
www.evahajkova.com
www.puravia.cz
www.eva-hajkova.cz

Ostatní členové