jiri.zikmund-500x500

MUDR. JIŘÍ ZIKMUND

Lékař preventivní, funkční medicíny a výživy

Vzdělání a praxe

Jiří vystudoval 1. LF UK v Praze a již od prvního ročníku měl vybraný obor, kterému se chtěl věnovat. Pak mu ale ve státnicovém ročníku přišla do cesty Funkční medicína. Od té doby věděl, že je to TO pravé, jak nejlépe pomáhat lidem od jejich dysbalancí a být jejich průvodcem na cestě ke změně. Od 4. ročníku na LF do konce studia nastoupil na OB Klinice na Krejcárku v Praze na pozici zdravotnického asistenta a sanitáře a je za tuto zkušenost moc vděčný, protože nejen že poznal, jak funguje chod oddělení, ale i vztahy mezi klientem a zdravotnickým personálem, a poznal široké spektrum pacientů a nastavení zdravotnického systému. Momentálně studuje funkční medicínu přes Institut funkční medicíny a výživy, kde i praktikuje a dále nastoupil do předatestační přípravy v oboru všeobecné praktické lékařství. Prošel si také dvěmi semináři zaměřenými na Funkční výživu a Nástroje funkční medicíny.

Od dětství byl veden ke sportu a věnuje se mu i nyní. Mezi jeho nejoblíbenější aktivity patří hlavně plavání, běhaní a lekce Les Mills, poté kolo a powerjoga. Nebrání se ani obyčejné procházce kdekoli v přírodě nebo ve městě – udělat pár kroků denně a věnovat čas sobě je k nezaplacení. Má první stupeň čínského meditačního cvičení čchi-kung.

Žádného klienta nebere jako samozřejmost, ale jako individuální bytost, která je jedinečná a která mu do života něco přinese stejně tak jako on předá něco ji.
Je vděčný za svou rodinu, která ho vždy podporovala a doufá, že jim to bude moci oplatit