Tohle slovní spojení známe snad všichni. Ale co si pod těmi slovy máme vybavit? Hromadu klíčků a mrkve? Tofu? Salát? Žádné koláčky, zákusky ani sladkosti? Co to vlastně znamená „jíst zdravě“? Co máme dělat a nedělat, jíst a nejíst?
Ačkoli název „mitochondrie“ může znít trošku tajemně nebo jako zaklínadlo, tak jde v přírodě o nezbytnost. Máme je my lidé, mají je zvířata a dokonce i rostliny. A ne jednu, ale miliony a miliardy. Jedná se o orgány – respektive organely drtivé většiny buněk.
Lámete si hlavu nad tím, proč se vám nedaří zhubnout? Máte pocit, že pro to, abyste se zbavili přebytečných kil, děláte maximum? Správně jíte a cvičíte, ale váha stále nejde dolů? Může za tímto nezdarem stát i stres!
Pokud se člověk rozhodne snížit svou hmotnost, ať už je to o pár kilo nebo jde o radikální hubnutí v řádech desítek kil, je to vždy v prvé řadě o nastavení mysli. Až pak o tom, jakou formu diety vybereme, nebo jestli se začneme „jenom“ více hýbat. Na tom záleží i to, zda si po dosažení ideální váhy tuto váhu jsme schopni udržet. Pojďte se s námi dneska podívat na některé typické nástrahy, které na nás při hubnutí mohou čekat, a hlavně vám prozradíme, jak se s nimi jednoduše vyrovnat.
S „virózkou“ nebo pěkně ošklivou virózou se setkal už každý z nás. Někdo na ně trpí častěji a mívá horší a delší průběh, někomu se většinou vyhýbají. V dnešním článku vám prozradíme pár tipů, jak se vypořádat s virózami bez nadužívání medikamentů a to především podporou imunitního systému.
Zelené potraviny jsou poměrně širokou skupinou rostlin a řas, kdy jejich jednoznačným pojítkem je již zmíněný vysoký obsah chlorofylu.
Máme tady Nový rok a s tím je spojeno mnoho „tradic“, zejména takových, kdy má mnoho lidí nutkání začít dělat něco pro své zdraví. Obecně se tomu říká „Novoroční předsevzetí“, kdy fitcentra praskají ve švech, na hodinách jógy se objeví nové tváře a u nutričních specialistů se tvoří fronty 😊 Samozřejmě iniciativě se meze nekladou a (nejen) s Novým rokem můžete začít dělat něco navíc pro své zdraví nebo se zbavit nějakého zlozvyku či chyby v životosprávě. Dnes pro vás máme pár tipů, jak podpořit přirozenou detoxikaci vašeho organismu a tím přispět k tomu, abyste se cítili lépe a vaše tělo správně fungovalo a …
Patříte mezi ty, kteří si období Vánoc umí v klidu užít plnými doušky, anebo je pro vás toto období spojeno s nadměrným stresem, které někdy končí vyčerpáním a slzavým údolím nad talířem perníčků nebo obří mísou bramborového salátu s majonézou?
Adaptogeny jsou látky, které mají schopnost zvýšit stabilitu organismu vůči fyzické zátěži. Kromě toho jsou spojeny s lepší schopností těla se adaptovat na stres, udržovat a normalizovat metabolické funkce a zlepšovat psychickou i fyzickou výkonost.
Patříte k té skupince lidí, kteří jak si lehnou, tak spí tvrdě „jako pařez“, nebo naopak máte problémy s usínáním či lehkým spánkem? Stává se vám často, že se nemůžete zbavit hlavy plné myšlenek před usnutím a spánek pořád nepřichází?